DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 6 grudnia 2020

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. i braterskiej miłości, ofiary możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.

Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry który zasłynął troskliwością o potrzeby materialne bliźnich.

2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz.18.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jeszcze dziś i jutro po wieczornej Mszy św.

3. W najbliższy czwartek 10 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do niedzieli. Poprowadzi je ks. dr hab. Dariusz Dziadosz – biblista z Przemyśla. Otoczmy księdza rekolekcjonistę modlitwą, a przede wszystkim zadbajmy o to, by mimo pandemii wielu zdrowych mogło wziąć w nich udział i skorzystać z sakramentu pojednania. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. a w sobotę 12 grudnia spowiedź od godz. 7.00 do 8.00 oraz przez godzinę po spotkaniu rekolekcyjnym, wieczorem w sobotę spowiedź od godz. 17.00 do godz. 18.00. W niedzielę 13 grudnia spowiedź między Mszami św. Nie spowiadamy w czasie homilii rekolekcyjnej. Podobnie jak w Wielkim Poście nie będzie specjalnego dnia spowiedzi przed świętami.

Rekolekcje w całości będą transmitowane droga internetową. Połączenie z transmisją na stronie internetowej Parafii (kliknąć w napis TRANSMISJA znajdujący się po prawej stronie).

PROGRAM REKOLEKCJI:

Czwartek godz. 18.00: Msza św. z homilią rekolekcyjną a po Mszy św. Spotkanie z Bożym Słowem.

Piątek godz. 8.00: Msza św. z homilią rekolekcyjną a po Mszy św. Spotkanie z Bożym Słowem.

Piątek godz.18.00: Msza św. z homilią rekolekcyjną a po Mszy św. Spotkanie z Bożym Słowem.

Sobota godz. 8.00: Msza św. z homilią rekolekcyjną a po Mszy św. Spotkanie z Bożym Słowem.

Sobota godz. 18.00: Msza św. z homilią rekolekcyjną po Mszy św. Spotkanie z Bożym Słowem.

Niedziela: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30: Msza św. z homilią rekolekcyjną.

Na Mszy św. o godz. 18.00 homilię głosi miejscowy duszpasterz.

W piątek i w sobotę Msze św. z godz. 7-ej przeniesione na 8.00.

4. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (święto od 2003 roku nie jest nakazane). Msze św. o godzinie 7.00 i 18.00. Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje na ten temat można znaleźć na ołtarzach bocznych. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć na Mszy Świętej o godzinie 18.00.

5. Po Mszy św. rozprowadzamy opłatki i świece na stół wigilijny.  Opłatki i świece w tygodniu można nabywać w zakrystii po Mszach św. oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wyjątkowo w środę o 19.00 w kościele. Kandydaci przynoszą na spotkanie indeksy.

7. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca ofiary z tacy przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

8. Do nabycia najnowszy numer KRZYŻA KOBYLAŃSKIEGO.

Misjonarze Saletyni z Kobylanki