DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 października 2020

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Z zebranych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Różaniec o 17.30 ofiarowany będzie w ich intencji.

4. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności oczekują naszego duchowego wsparcia i modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Nabożeństwo odprawiane jest w naszym kościele o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową każdego dnia a szczególnie w środę, kiedy dostosujemy formę modlitwy do ich możliwości. Chorych i starszym, którym trudno jest dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.

6. Duszpasterstwo nigdy nie może być statyczne i wycofane ale wciąż na nowo wychodzące w poszukiwaniu człowieka. Chcemy obecnie większą troska objąć dzieci i młodzież z niepełnosprawnością fizyczno – psychiczną. Myślimy, aby czynić to w ramach ruchu Wiara i Światło. Jest to ruch wspólnotowy, w centrum którego znajdują się osoby w różnym wieku i w różnym stopniu dotknięte upośledzeniem umysłowym i fizycznym. Wspólnoty te starają się być miejscem, gdzie osoby z upośledzeniem mogą być sobą, czuć się kochane i uznawane takimi, jakimi są, bo to pozwala im znaleźć w sobie głęboką radość i pokój. Ruch daje osobom upośledzonym umysłowo możliwość poznania i wykorzystania swoich darów oraz odkrycia radości, jaką niesie przyjaźń. Rodzicom daje wsparcie w ich doświadczeniu i pomaga im lepiej dostrzec wewnętrzne piękno ich dziecka. Dzięki osobom z upośledzeniem umysłowym również i przyjaciele mogą zrozumieć, że istnieje także inny świat, niż świat rywalizacji, pieniędzy i materialnych przyjemności; że ci, którzy są słabi i ogołoceni, mogą poprowadzić ich do świata: delikatności, zdolności słuchania i wierności.

Odpowiedzialnym za wspólnotę będzie ks. Jan Gierlak MS. Rodziców pragnących, aby ich dziecko weszło do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie w piątek na godz. 19.00.

Zachęcamy również młodzież licealną, studiującą i pracującą do wejścia do wspólnoty na zasadzie przyjaciół, którzy wiele mogą dać innym we wspólnocie, ale jeszcze więcej mogą otrzymać. Młodzież zapraszam również w piątek na godz. 19.00. na plebanie.

7. Zapraszamy Rodziców oraz dzieci – kandydatów do I Komunii św. na dodatkową Mszę św. w przyszłą niedzielę 18 października o godz. 15.00.

8. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Ofiary zbieramy na cele inwestycyjne. W tym miesiącu chcemy zająć się remontem dachu i rynien przy kaplicy w murach.

Misjonarze Saletyni z Kobylanki