XXVII W CIĄGU ROKU – 4 października 2020

1. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do udziału w październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową każdego dnia a szczególnie w środę, kiedy dostosujemy formę modlitwy do ich możliwości. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

2. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października.

3. Wspominając w tych dniach św. Franciszka z Asyżu przypominamy wezwanie  papieża Franciszka do „ekologicznego nawrócenia”. Chcemy jako parafia przez modlitwę i działania włączyć się w program ZIELONE PARAFIE. Dzisiaj zapraszamy na DOG PIKNIK. który rozpocznie się na parafialnych łąkach przy kościele o godz. 15.00. Zapraszamy rodziny i właścicieli psów z ich pupilami oraz tych, którzy psa jeszcze nie maja lub przyprowadzenie wiąże się z poważnymi problemami. W programie spotkanie z lekarzem weterynarii oraz treserem psów a zarazem GOPRowcem pracującym na co dzień z psem. W piknikowej kuchni czekają na uczestników „WYLEPIANKI Z KOBYLANKI” oraz kiełbasa z grilla.

4. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. Po Mszy św. wieczornej ucałowanie relikwii Świętej.

5. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w czwartek o godz. 19.00 w kosciele. Proszę przynieść indeksy oraz dane o które prosiliśmy przez rodziców.

6. Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 8.00. Spotkanie aspirantów w sobotę o godz. 9.00. W dalszym ciągu lista kandydatów na ministrantów jest otwarta. Chętnych zapraszamy w sobotę na godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

Zapraszają Misjonarze Saletyni z Kobylanki