DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13 września 2020

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W sanktuarium jest to drugi dzień odpustu. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Droga krzyżowa w lesie pod Łysulą jutro o godz. 17.00.

3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

W sobotę 19 września obchodzimy kolejną rocznicę objawienia Matki Bożej w La Salette. Dla nas misjonarzy saletynów jest  to okazja do okazania Maryi wdzięczności za saletyńskie powołanie. Nabożeństwo wrześniowe do Matki Bożej z La Salette w każdy dzień miesiąca po Mszy św. wieczornej.

4. W czwartek, 17 września, przypada 81 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W tym dniu o godz. 11.00. Zarząd Koła Miłośników Ziemi Kobylańsko – Dominikowickiej zaprasza na krótką modlitwę przy obelisku na parafialnym cmentarzu

5. Spotkanie rodziców ministrantów i lektorów w środę o godz. 19.00.

6. Spotkanie rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 19, w kościele. Obecność obowiązkowa.

7. Dodatkowa Msza św. dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej spowiedzi i komunii świętej w niedzielę 20 września o godz. 15.00. Obecność obowiązkowa.

8. W przyszłą III niedzielę miesiąca ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne, głównie naprawę rynien i daszków.

9. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę rowerową na odpust wrześniowy do Dębowca. Rozpoczęcie w niedziele 20 września o godz. 8.00. Do przejechania 20 km.. Uczestnicy wezmą udział we Mszy św. o godz. 11.00. Powrót rowerami. Zapisy u ks. Albina, w kancelarii oraz w zakrystii do 16 września. Proszę uczestników o podanie rozmiarów koszulek.

Do sanktuarium w Dębowcu można wyruszyć również w pielgrzymce pieszej dołączając w niedzielę 20 września o godz. 3.20 do grupy idącej z Gorlic.

Jest jeszcze możliwość pójścia z grupą pielgrzymów, którzy wyruszą spod starego kościoła w Lipinkach w niedzielny ranek o godz. 5.00.

10. Przy schodach pod namiotem przyjmowane są intencje bezterminowe.

Pod tym samym namiotem można nabyć pamiątki z sanktuarium: obrazy, obrazki, albumy, kalendarze Saletyńskie, parafialny dwumiesięcznik KRZYŻ KOBYLAŃSKI, plecione różańce i inne dewocjonalia.

11. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach uroczystości odpustowych.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki