DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 6 września 2020

1. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.

2. Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej sprawowaną w naszym kościele po Mszy św. wieczornej.

3.  Zapraszamy wszystkich Parafian i Pielgrzymów na Uroczystości Odpustowe, które odbędą się w dniach od 13 do 14 września. Suma odpustowa, której przewodniczył będzie Bp Jan Niemiec w niedziele 13 września o godz. 11.00. Droga krzyżowa w lesie pod Łysulą w poniedziałek 14 września o godz. 17.00. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym  programem wywieszonym na tablicach ogłoszeń i umieszczonym na stronie internetowej Parafii. Strażaków prosimy w tym czasie o gotowość bojową. Parkujących samochody prosimy o podporządkowanie się kierującym ruchem strażakom. Ponieważ wieńce żniwne zostały już poświęcone z racji dożynek nie będziemy tego rytuału powtarzać na sumie odpustowej. Proszę jednak, aby członkowie Kół, Zespołów i Stowarzyszeń przybyli w strojach ludowych.

Przypominamy obowiązujące zasady:

– w świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa;

– jeżeli wydarzenie o charakterze religijnym odbywa się na zewnątrz, obowiązuje zasada 1,5 m dystansu lub obowiązek zakrywania ust i nosa.

Koło Gospodyń Wiejskich w Kobylance w ramach promocji swojego wyrobu pod nazwą WYLEPIANKI Z KOBYLANKI zaprasza na darmową degustację pierogów z kapustą i ruskich w pierwszy dzień odpustu, w niedzielę 13 września po Mszach św. o godz. 8.30 i 11.00. Wszystkie działania Koła będą zgodne z obowiązującymi normami.

4. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę rowerową na odpust wrześniowy do Dębowca. Rozpoczęcie w niedziele 20 września o godz. 8.00. Do przejechania 20 km.. Uczestnicy wezmą udział we Mszy św. o godz. 11.00. Powrót rowerami. Zapisy u ks. Albina, w kancelarii oraz w zakrystii do 16 września. Do środy proszę uczestników o podanie rozmiarów koszulek.

5. Stowarzyszenie „CENTRUM SZKOLENIA ZAWODOWEGO” w Gorlicach przy ulicy Michalusa ¼ pragnie zaprosić Państwa do skorzystania ze swojej oferty kursów zawodowych. Oferujemy dofinansowanie nawet do 85%. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na głównej tablicy ogłoszeń.

6. Sołtysi Kobylanka informuje, iż trzecia ratę podatku rolnego od nieruchomości i za odpady komunalne będą przyjmować 11,14, 15 września 2020r. w godz. od 9.00 do 12.00.  Proszę przynieść nakazy płatnicze.

7. Po Mszy św. rozprowadzany będzie nowy numer „Krzyża Kobylańskiego”. Warto przeczytać artykuł o potrzebie odmłodzenia Parafii. Dzisiaj bowiem takimi tematami żyje Kościół. Na uwagę zasługuje też wywiad z p. Karoliną o miejscowej kulturze. Liczymy na Wasze artykuły, które można przysyłać na adres Parafii.

8. W tym tygodniu zostało oficjalnie otwarte i poświęcone Niepubliczne Przedszkole na 6. Jako proboszcz dziękuję Reprezentantom ze Stowarzyszenia Wsi Dominikowice za ogrom pracy włożonej w to dzieło. Dziękuję również wszystkim, którzy szczerze razem z nami się tym dziełem cieszą.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki