DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 9 sierpnia 2020

1. W środę zapraszam na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30. Modlić się będziemy o trzeźwość w naszej Parafii.

2. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia, o godz. 18.00. Jest to święto nakazane i dlatego w samą uroczystość (w sobotę) Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. W kaplicy w Dominikowicach Msza św. o godz. 8.00. MSZA ŚW. O GODZ. 9.30 JAK DZIĘKCZYNIENIE ZA ZEBRANE PLONY Z PROSBĄ O USTANIE EPIDEMII.

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

Proszę o przyniesienie kwiatów (Dalie, Cynie, Mieczyki, Hortensje, Nagietki, Słoneczniki, Zioła, Zieleń Ogrodowa, Jarzębinę i inne ) oraz ziół i zieleni do dekoracji kościoła na Matkę Bożą Zielną. Kwiaty można przynosić do kościoła lub na plebanię.

 3. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

4. Droga krzyżowa w intencji o ustanie epidemii piątek o godz. 17.30.

5. Kustosz Sanktuarium w Lipinkach zaprasza w 40 rocznicę koronacji figury Matki Bożej na uroczystości odpustowe w dniach od 14 do 17 sierpnia. Sumy odpustowe 14,15 i 16 sierpnia o godz. 11.00. Szczegółowy program na tablicach ogłoszeniowych.

6. !5 sierpnia o godz. 17.00 poświecenie dzwonu w Parafii św. Jadwigi w Gorlicach.

7. W przyszłą trzecią niedziele miesiaca ofiary zbierane będą na cele inwestycyjne.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.
  • 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.