OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 sierpnia 2020

1. W miesiącu sierpniu włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Jest to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. o godzinie 7.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.

Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

W pierwszy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

W pierwszy piątek adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

Ze względu na to, że w miesiącach wakacyjnych duszpasterstwem zajmuje się dwóch księży w pierwszy piątek zamiast drogi krzyżowej będzie wspomniana adoracja w ciszy.

Jeżeli dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy do serc Pana Jezusa mają takie pragnienie to po przygotowaniu przez rodziców mogą już w okresie wakacyjnym rozpocząć praktykę 9 pierwszych piątków miesiąca. Pozostali uczynią to w roku szkolnym.

5. W sobotę wspomnienie liturgiczne św. Dominika (ok. 1170-1221), założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, W kaplicy w Dominikowicach, której św. Dominik jest patronem – ODPUST. Msza św. w intencji mieszkańców Dominikowic z możliwością zyskania odpustu w sobotę o godz. 8.00.

6. Wójt Gminy Gorlice informuje, że ze względu na trwający stan epidemii Gmina Gorlice rezygnuje z organizacji Dożynek Gminnych. Jeżeli władze Gminy nie widzą możliwości zorganizowania masowej imprezy to i my nie możemy zbytnio ryzykować. Proponuję zorganizowanie 15 sierpnia o godz. 9.30 w Sanktuarium Mszy św. dziękczynnej za zbiory, bez składania darów ofiarnych ale z poświęceniem dwóch symbolicznych wieńców, jednego z Dominikowic, drugiego z Kobylanki. Jeżeli nie będziecie w stanie przygotować wieńców, to proszę o kwiaty ogrodowe i polne na przystrojenie ołtarzy w Sanktuarium. Proszę o przybycie jak największej liczby starszych, młodych i dzieci w strojach ludowych. Oczywiście jak strój będzie ludowy to i maseczka powinna być zrobiona na ludowo.

Księża Misjonarze z Kobylanki