SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 lipca 2020

Dziękuję za ofiary na naprawę organ.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.

2. W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Proszę pamiętać o różach i intencjach.

4. W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy.

5. W piątek, 24 lipca, obchodzimy święto św. Kingi, córki króla węgierskiego Beli IV, żony polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; św. Jan Paweł II kanonizował ją w 1999 roku.

Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30.

6. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła.

7. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w sobotę po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.

8. Zachęcamy do nabycia i do lektury ostatniego numeru „Krzyża Kobylańskiego” a w nim wywiadu z księdzem Rafałem pt. „Kapłan i młodzież”.

Księża Misjonarze z Kobylanki