PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 lipca 2020

1. W najbliższą środę o godzinie 18.00 pięćdziesiąt trzy młode osoby z nasze wspólnoty parafialnej przyjmą z rąk księdza biskupa Edwarda Białogłowskiego sakrament bierzmowania.

Obowiązkowe spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania odbędzie się jutro o godzinie 19, a we wtorek od godz. 17.00 kandydaci przystąpią do spowiedzi, o godz. 18.00 będą uczestniczyć we Mszy św. na której otrzymają krzyże i modlitewniki. Po Mszy św. we wtorek odbędzie się drugie spotkanie organizacyjne.

Rodzice z trójek klasowych kandydatów do bierzmowania proszone są o jak najszybszy kontakt z księdzem proboszczem.

Na spowiedź wtorkową zapraszamy również rodziców i świadków osób bierzmowanych.

Bardzo proszę, aby ze względu na brak miejsca w kościele starsze osoby z rodzin kandydatów (babcie, dziadkowie) pozostali w tym czasie w domu i modlili się za wnuków.

2. Trwają prace przy naprawie organ. Po otwarciu okazało się, że do wymiany są dwa miechy skórzane i kilka innych elementów. Ostatecznie koszt remontu wyniesie 16 tysięcy złotych (pierwsza wstępna wycena była dużo większa). Proszę o wsparcie finansowe. Ofiary zbierane w przyszłą, trzecią niedziela miesiąca będą na ten cel przeznaczone. Można również wpłacać datki na konto inwestycyjne Parafii (numer konta podany na stronie internetowej Parafii).

3. Słowa Sekretarza Generalnego Episkopatu Polski w związku z dzisiejszymi wyborami: „Mimo trudności związanych z pandemią, w duchu odpowiedzialności za losy Polski i w trosce o dobro wspólne zwracam się z apelem do wszystkich uprawnionych, w tym także do tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w pierwszej turze wyborów prezydenckich, o udział w głosowaniu w drugiej turze. Będzie to przejaw naszej odpowiedzialności i dojrzałości w kształtowaniu demokratycznego ładu społecznego w Polsce”.

4. Dziękuję księdzu Rafałowi za zorganizowanie w parafii 33 saletyńskiego spotkania młodzieży on – Line.

5. Ukazał się nowy numer „Krzyża Kobylańskiego”. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

6. Proszę o potwierdzanie rezerwacji Mszy św.

Księża Misjonarze z Kobylanki