CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 5 lipca 2020

1. Ksiądz Generał Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów wraz ze swoją Radą zatwierdził decyzję Prowincjała Polskiej Prowincji o mianowaniu ks. Romana Gierka MS superiorem Wspólnoty zakonnej w Kobylance na trzecią kadencję. Tym samym ks. Roman będzie pełnił urząd proboszcza naszej Parafii przez następne trzy lata.

2. Podczas środowej nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 18.30. pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej. (transmisja internetowa)

3. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 (transmisja internetowa)

4. W zakrystii można odbierać wykazy Mszy św. za zmarłych w ostatnim czasie. Wykazy są również umieszczone na tablicy ogłoszeniowej przy wyjściu z placu w kierunku cmentarza.

5. W przyszłą niedzielę rozprowadzać będziemy nowy numer Krzyża Kobylańskiego.

6. Od wtorku rozpoczynamy remont organ. Wstępna cena remontu wynosi 30 tysięcy złotych. Podobnie jak w przypadku nowych drzwi proszę o wpłaty na konto bankowe (z dopiskiem INWESTYCJE) oraz o ofiary na ten cel zbierane w trzecią niedzielę miesiąca. Za każdą ofiarę dziękuję. Dziękuję również za dotychczasowe ofiary na cele duszpasterskie, dzięki którym z płatnościami jesteśmy na bieżąco.

7. Spotkanie z Radiem Maryja i Telewizją TRWAM ze względu na epidemie zostało przeniesione na wiosnę przyszłego roku.

8. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona jako pomoc dla tych, którzy ucierpieli w naszej diecezji na skutek obfitych opadów i burz.

9. Sołtys, Rada Sołecka i OSP Kobylanka zaprasza do udziału w akcji pomocowej dla mieszkańców Trzcinicy i okolic. Potrzebne są: woda pitna, żywność sucha, środki czystości, ręczniki, koce, pościel. Zbiórka organizowana jest w dniach od 6-7 07.2020r. w godzinach od 15 do 18.00 w Wiejskim Domu Kultury Kobylanka – duża sala.

Radni Gminy, Sołtys, Rada Sołecka i OSP Dominikowice organizuje również podobna akcję. Wymienione wyżej rzeczy można przynosić do remizy straży w Dominikowicach do 6 lipca.

10. Informujemy również, że zarówno nasza Parafia jak i Wspólnota zakonna mamy udział w zakupie nowego Respiratora dla gorlickiego szpitala przez nasz dekanat. Caritas parafialny przeznaczył na ten cel 2,5 tys. a Księża pracujący w Parafii z kasy domu zakonnego przeznaczyli również 2,5 tys.

Księża Misjonarze z Kobylanki