TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 czerwca 2020

1. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Dokładny program nabożeństw w pierwszym tygodniu miesiąca:

okazja do spowiedzi w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą św.,  w pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00;

– droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 (transmisja internetowa); 

– nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 (transmisja internetowa);

– w czasie wakacyjnym nie ma pierwszo sobotnich odwiedzin chorych. Do umierających proszę nas wzywać o każdej porze dnia i nocy.

3. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza

4. Wszystkim rozpoczynającym urlop życzę, aby ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

Od dzisiaj można zamawiać intencje mszalne na 2020 rok.

5. Wójt Gminy Gorlice informuje, iż wybory na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sołectwie Dominikowice odbędą się w Szkole Podstawowej w Dominikowicach nr 50.

Przypominamy, iż chrześcijanin ma obowiązek wzięcia udziału w wyborach. Przy wyborze kandydata powinien kierować się zasadami Ewangelii, nauczaniem Kościoła i głosem sumienia. Powinien wybrać kandydatów, którzy respektują nienaruszalną wartość życia każdej osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci. Bronią świętości rodziny i małżeństwa jako trwałego związku kobiety i mężczyzny. Stawiają wyżej dobro wspólne niż osobiste korzyści czy interesy partyjne. W związku z tym, katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, próbują przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie swoich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Nie mogą decydować się na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z moralnego punktu widzenia, a także poglądy ryzykowne z punktu widzenia politycznego”

6. 33 SALETYŃSKIE SPOTKANIA MŁODYCH – GARŚĆ INFORMACJI

Do końca czerwca trwają zapisy na 33 SSM. Tego roku z powodów wiadomych Spotkanie będzie odbywało się trochę inaczej niż dotychczas. Informacje dotyczące spotkania :

tegoroczne hasło wiodące to #ODKRWCY

spotkanie będzie od 8 -10 lipca,

w ciągu tych trzech dni zapisana młodzież będzie się gromadziła w salce parafialnej i tam będzie się łączyła ze studiem w Dębowcu, zgromadzona młodzież będzie miała dostęp do wszystkich punktów programu tj. modlitwy, konferencje gości, spotkania w grupach, poranny punkt dnia (Jutrznia) będzie przeżywana indywidualnie przez każdego w domu, dopiero kolejne elementy spotkania będą przeżywane wspólnie. W tym roku nie pobieramy opłat za uczestnictwo w Spotkaniu. Można natomiast dobrowolnie wesprzeć Spotkanie w kosztach organizacyjnych. Więcej informacji u ks. Rafała oraz u organizatorów. Można się zapisać do końca czerwca u ks. Rafała (tel. 518654497) lub w zakrystii. Istnieje również możliwość zapisu indywidualnego na stronie SSM, gdzie znajduje się także szczegółowy plan Spotkania: https://spotkania.saletyni.pl/program-spotkania/

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

7. A P E L PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O PRZESTRZEGANIE ZALECEŃ SANITARNYCH W CZASIE WAKACJI

„Zbliżający się czas wakacji i urlopów może skutkować osłabieniem czujności i determinacji w konsekwentnym stosowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego. Epidemia koronawirusa nie zakończyła się i cały czas jesteśmy narażeni na zakażenie.

Apeluję więc do wszystkich, aby w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominam, aby podczas nabożeństw – oprócz celebransów – wierni i osoby posługujące zasłaniały usta i nos. Pamiętajmy o stosowaniu innych wskazań, w tym dezynfekcji rąk, czy zachowania bezpiecznego dystansu”

Księża Misjonarze z Kobylanki