JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 14 czerwca 2020

1. 1. Wczoraj na czterech Mszach św. 16 kolejnych dzieci z naszej Parafii przystąpiło do pierwszej Spowiedzi i pierwszej Komunii św. Dziękuję Rodzicom za przygotowanie dzieci oraz za dar ołtarza. Dziękuję księdzu Piotrowi za katechezę wprowadzającą dzieci w Tajemnicę Eucharystii. Jutro zapraszamy tę 16 – stkę z Rodzinami na Mszę św. o godz. 18.00. Kolejna grupa 16 dzieci przystąpi do pierwszej Spowiedzi i pierwszej Komunii św. w sobotę na czterech dodatkowych Mszach św.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie. Obowiązują maseczki.

W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Obowiązują maseczki.

5. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jest to również trzeci piątek miesiąca, stąd nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączymy z częścią nowenny do Chrystusa Ukrzyżowanego.

6. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

7. W tym tygodniu w środę wspominamy św. brata Alberta Chmielowskiego, którego relikwie znajdują się w bocznej kaplicy.

8. Powoli powraca dotychczasowy porządek, stąd ofiary zebrane w najbliższą trzecią niedzielę miesiąca przeznaczone będą na spłatę zaległości, które są wynikiem dotychczasowej sytuacji, kiedy ograniczona była liczba uczestników spotkań w kościele. Po wyjściu na prostą będziemy czekać na decyzje dotyczącą przyszłości.

9. Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych informuje przedłużeniu terminu  zapisu dzieci do szkoły muzycznej  do  dnia 20 czerwca 2020 r. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. 

10. Ruszyły zapisy na 33 Saletyńskie Spotkanie Młodych. W tym roku z powodu ograniczeń związanych z wirusem Spotkanie będzie odbywało się online w dniach 8-10 lipca. W ciągu tych 3 dni zapisana młodzież będzie się gromadziła w salkach przy parafii i tam będziemy razem łączyli się ze studiem w Dębowcu. W tym roku nie pobieramy opłaty za uczestnictwo. Można natomiast dobrowolnie wesprzeć Spotkanie w kosztach organizacyjnych. Zapisy do grupy oraz więcej informacji u ks. Rafała, tel. 518 654 497. Można również zapisać się indywidualnie na stronie SSM: spotkania.saletyni.pl

11. Kuria Biskupia w Rzeszowie poinformowała nas, iż 15 lipca o godz. 18.00 grupa młodzieży z Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rak Bp Edward Białogłowskiego.

12. Z dniem 6 czerwca 2020 r. została odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Ci, którzy dobrowolnie bez ważnego powodu zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

Księża Misjonarze z Kobylanki

i