NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 7 czerwca 2020

1. Wczoraj na czterech Mszach św. 16 dzieci z naszej Parafii przystąpiło do pierwszej Spowiedzi i pierwszej Komunii św. Dziękuję Rodzicom za przygotowanie dzieci oraz za dar ołtarza. Dziękuję księdzu Piotrowi za katechezę wprowadzającą dzieci w Tajemnicę Eucharystii. Jutro zapraszamy tę 16 – stkę z Rodzinami na Mszę św. o godz. 16.30. Kolejna grupa 16 dzieci przystapi do pierwszej Spowiedzi i pierwszej Komunii św. w sobotę na czterech dodatkowych Mszach św.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. W środę podczas nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych. W zakrystii można składać prośby i podziękowania. (nowenna transmitowana przez internet)

4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii. Msze św. w tym dniu: godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30. Zgodnie z tradycją nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00. Msza św. o godz. 12.30 transmitowana przez Internet.

Działając zgodnie z zaleceniami na czas epidemii jedyna procesja eucharystyczna w tym dniu po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła.

W środę po południu proszę przynieść do kościoła lub na plebanię kwiaty, którymi udekorujemy ołtarze. Udział dzieci sypiących kwiatki i dzwoniących dzwonkami jest uzależniony od zgody rodziców. Obowiązują maski. 

5. W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Udział dzieci sypiących kwiatki i dzwoniących dzwonkami jest uzależniony od zgody rodziców. Obowiązują maski.

6. Droga krzyżowa w intencji o zakończenie pandemii w piątek o godz. 17.30. Droga krzyżowa i Msza św. o godz. 18.00 transmitowana przez Internet.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiane jest w każdy dzień tygodnia po Mszy św. wieczornej.

7. Z dniem 6 czerwca 2020 r. została odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Ci, którzy dobrowolnie bez ważnego powodu zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

W związku ze zniesieniem kolejnych ograniczeń ograniczamy od dzisiaj  transmisje internetowe Mszy św. i nabożeństwa z sanktuarium. W niedzielę transmitować będziemy jedną Mszę św. o godz. 9.30 a w dni powszednie nabożeństwo i Mszę św. w każdy piątek o godz. 18.00.. O pozostałych transmisjach (np. nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej, nabożeństwo I sobót) będziemy informować na bieżąco. W sanktuarium działa jedynie jedna kamera ukierunkowana na ołtarz. 

8. Miło mi poinformować , że  31 maja br.  dobiegły końca prace remontowe w dawnym Domu Katechetycznym w Kobylance. W chwili obecnej będą wykonywane jeszcze prace polegające na wyposażeniu  pomieszczeń  w pomoce ,meble i sprzęt potrzebny do otworzenia nowej edukacyjnej  placówki ,czyli Przedszkola . Składam serdeczne podziękowania,  firmie budowlanej GOR-BUD  wyłonionej w trybie przetargu   za przeprowadzenie remontu, oraz dodatkowych prac jakie wyniknęły w czasie prowadzonych prac budowlanych. Dziękuję również Stowarzyszeniu Kulturalno- Oświatowemu Wsi Dominikowice za koordynowanie związanych z przygotowaniem placówki działań. Ufam,że dzieło jakiego wespół ze Stowarzyszeniem podjęła się Parafia będzie służyło dobru dzieci oraz stanie się piękną wizytówką naszej Parafii.

Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych zwraca się z uprzejmą  prośbą o poinformowanie wiernych o przedłużeniu terminu  zapisu dzieci do szkoły muzycznej  do  dnia 20 czerwca 2020 r. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. 

Ruszyły zapisy na 33 Saletyńskie Spotkanie Młodych. W tym roku z powodu ograniczeń związanych z wirusem Spotkanie będzie odbywało się online w dniach 8-10 lipca. W ciągu tych 3 dni zapisana młodzież będzie się gromadziła w salkach przy parafii i tam będziemy razem łączyli się ze studiem w Dębowcu. W tym roku nie pobieramy opłaty za uczestnictwo w Spotkaniu. Można natomiast dobrowolnie wesprzeć Spotkanie w kosztach organizacyjnych. Zapisy u ks. Rafała albo w zakrystii. Można również zapisać się indywidualnie nie stronie SSM: spotkania.saletyni.pl