ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020

Dzisiaj Msze św. wg porządku niedzielnego. Wszystkie odbywają się w kościele.

1. Ze względu na obowiązujące dotychczas ograniczenia Msze św. na których dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię św. zostały zaplanowane wszystkie soboty miesiąca czerwca. Informuję Rodziców i Dzieci, że wszystkie przekazane Wam zasady zostają zachowane. W najbliższą sobotę 16 dzieci w czteroosobowych grupach na czterech Mszach św. po raz pierwszy zjednoczy się z Jezusem Chrystusem. Proszę otoczcie te dzieci modlitwą.  

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 11.00 z racji drugiego dnia odpustu.

3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na nabożeństwie majowym o godz. 17.30 oraz na Eucharystii o godz. 18.00 będziemy się modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

We wtorek 2 czerwca po nabożeństwie czerwcowym nowenna do św. Jana Pawła II (transmisja internetowa); .

6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Dokładny program nabożeństw w pierwszym tygodniu miesiąca:

okazja do spowiedzi w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą św.,  w pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00;

-godzina święta: adoracja Najśw. Sakamentu i modlitwa w intencji powołań w czwartek od godz. 17.00;

– w pierwszy piątek Msze św. o godz. 7.00, 12.00, 18.00;

– po południu w piątek nie ma koronki i adoracji ok. godz. 15-ej;

– droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30(transmisja internetowa); 

– nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 (transmisja internetowa);

do chorych udajemy się w sobotę od godz. 9.00. Odwiedzamy chorych zapisanych na stałe, jeśli ktoś z pozostałych poważnie chorych ma potrzebę spowiedzi i Komunii św. to proszę, aby został zgłoszony przez rodzinę w zakrystii.

8. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

9. Za tydzień, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

10. Intencje bezterminowe można zamawiać w zakrystii. Tam również można nabyć obrazy Pana Jezusa Kobylańskiego.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

WAŻNE INFORMACJE Z KURII BISKUPIEJ W RZESZOWIE

W związku ze zniesieniem przez Rząd RP z dniem 30 maja br. kolejnych ograniczeń związanych z obowiązującym prawnie stanem epidemii postanawia się co następuje:

  1. W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby.
  2. Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. W  Katechiźmie Kościoła Katolickiego (nr 2181) czytamy: Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.
  3. Zniesienie limitu liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi  w kondukcie pogrzebowym może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłonienia ust i nosa.
  4. Od 31 maja br. przywracamy sposób celebrowania pogrzebów sprzed stanu epidemii. Zatem dozwolone jest odprawianie pogrzebu z trumną (urną) w kościele a następnie na cmentarzu, z zachowaniem powyższych rygorów.
  5. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (11 czerwca br.), dopuszcza się zorganizowanie tradycyjnej procesji eucharystycznej, jednak z zacho­waniem obowiązującego limitu 150 osób, mogących przebywać w przestrzeni publicznej. Limit ten nie obowiązuje, jeżeli procesja zostanie zorganizowana całkowicie i wyłącznie na terenie kościelnym. Uczestnicy są wówczas zobowiązani do zasłaniania ust i nosa lub utrzymywania dystansu 2 metrów od kolejnej osoby.

W naszej Parafii w uroczystość Bożego Ciała Msze św. wg porządku niedzielnego a procesja odbędzie się wokół kościoła po Mszy św. o godz. 12.30.

Jeżeli pogoda pozwoli to wokół kościoła będą ustawione cztery ołtarze. Proszę, aby 10 czerwca przynieść do kościoła lub na plebanię kwiaty, którymi udekorujemy ołtarze.

W związku ze zniesieniem kolejnych ograniczeń odwołuję planową po południu adorację Najświętszego Sakramentu.

  • Przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I soboty miesiąca.

7. W związku ze zniesieniem kolejnych ograniczeń ograniczamy również od przyszłej niedzieli transmisje internetowe Mszy św. i nabożeństwa. W niedzielę transmitować będziemy jedną Mszę św. o godz. 9.30 a w dni powszednie nabożeństwo i Mszę św. w każdy piątek o godz. 18.00.. O pozostałych transmisjach (np. nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej, nabożeństwo I sobót) będziemy informować na bieżąco.