WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32).

2. Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszam we wtorek na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 17.30. podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

6. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Nowenna do Ducha Świętego będzie prowadzona na zakończenie nabożeństwa majowego (transmisja).

7. Jest jeszcze do nabycia nowy numer KRZYŻA KOBYLAŃSKIEGO. Zachęcam do nabycia i lektury Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.

8. Dziękuję za ofiary składane przez Was do kancelarii i na konto parafialne na sprawne działanie Parafii.

9. Mimo dyspensy i ograniczeń zachęcam wiernych do powrotu do spowiedzi sakramentalnej oraz do bezpośredniego uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i w dzień powszedni z zachowaniem przekazanych już wcześniej zasad.

9. Proszę o potwierdzenie zarezerwowanych w najbliższych 3 miesiącach Mszy świętych. W najbliższych kilku tygodniach (począwszy od jutra) jesteśmy w stanie przyjąć jeszcze intencje mszalne lub gregoriankę.

10. W przyszłą niedzielę 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Do tej uroczystości od wczoraj przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Niedziela ta, to dzień ODPUSTU W NASZYM SANKTUARIUM. Ze względu na restrykcje wprowadzone w związku z epidemią program odpustu zostaje sprowadzony do programu niedzielnego. Wszystkie Msze św. odbywają się w kościele wg porządku niedzielnego. Przypominamy, że w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy św. 32 osoby a poza kosciołem 50 osób.

Sumie o godz. 11.00 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi dziekan gorlicki ks. Stanisław Ruszel. Mszy św. o godz. 9.30 przewodniczy nasz tegoroczny neoprezbiter Ivan Diakiv MS , który w ubiegłym roku odbywał u nas praktykę diakońską. Po Mszy św. Prymicjant udzieli błogosławieństwa.

Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości od wczoraj przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę.

W związku z zakończeniem okresu wielkanocnego oraz odpustem przez cały tydzień półgodzinny dyżur w konfesjonale przed Mszą św. pełnić będzie 3 kapłanów.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy OSP Kobylanka zaprasza dzisiaj do oddawania krwi  podczas akcji organizowanej w godz. 9-13.

11.06. w Boże Ciało, ze względu na niemożliwość zorganizowania procesji organizujemy adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, a zakończy się Mszą Świętą o godz. 20:00. Zmiana czuwających przed Najświętszym Sakramentem odbywałaby się co pół godziny. Prosimy, aby chętne osoby, rodziny lub grupy osób zapisywały się, w zakrystii na daną godzinę.

Ze względu na obwiązujące obostrzenia i w trosce o bezpieczeństwo krwiodawców i pracowników RCKiK akcja zostanie przeprowadzona w siedzibie Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorlicach (szpital gorlicki).  

Zapotrzebowanie na krew i jej składniki wzrasta, szpitale wracają do planowanych zabiegów, Szanowni krwiodawcy prosimy o odzew. Zarząd Klubu

Misjonarze Saletyni z Kobylanki