PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2020

1. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

2. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”.

3. Transmitowana Nowenna do Pana Jezusa Kobylańskiego w piątek po Mszy św..

4. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

5. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17.30. Nabożeństwa i Msza wieczorna jest transmitowana.

6. Sołtysi Dominikowic i Kobylanki informują, iż drugą ratę podatku od nieruchomości, rolnego i za odpady komunalne oraz zobowiązań na rzecz Spółki Wodnej będą przyjmować w terminach: 14 i 15 maja 2020r. w godz. od 9.00 do 13.00. Prośba o przyniesienie nakazów płatniczych i dostosowanie się do zasad bezpieczeństwa obowiązujących w okresie epidemii.

7. Ukazał się nowy numer KRZYŻA KOBYLAŃSKIEGO.

8. Dziękuję za ofiary składane przez Was do kancelarii i na konto parafialne na sprawne działanie Parafii.

9. Mimo dyspensy i ograniczeń zachęcam wiernych do powrotu do spowiedzi sakramentalnej oraz do bezpośredniego uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i w dzień powszedni z zachowaniem przekazanych już wcześniej zasad.

10. Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Pielęgniarstwa na świecie. W związku z tym proszę o pamięć w modlitwie w intencji pielęgniarek i położnych w najbliższą niedzielę 10 maja i we wtorek 12 maja, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, a w Polsce obchodzony jest także razem z Dniem Położnej. Pielęgniarki teraz ciężko pracują narażając życie swoje i swoich rodzin na zakażenie covid-19, umierają też z powodu zakażenia. Niestety bywa i tak, że spotykają się z niewdzięcznością a czasem wręcz z agresją ze strony innych osób. Dlatego tym bardziej  potrzebują naszego wsparcia duchowego i zwykłej ludzkiej solidarności.