CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 3 maja 2020

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Maryję, Matkę wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.

2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo państwowe.  

3. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Codziennie transmitujemy zarówno nabożeństwo majowe jak i Mszę św. wieczorną.  

5. Dziękuję za ofiary składane przez Was do kancelarii i na konto parafialne na sprawne działanie Parafii. Opłaty za utrzymanie kościoła są tak duże a wpływy w ostatnich dwóch miesiącach tak małe, że na czas epidemii i związanych z tych ograniczeń zawieszamy składki na cele inwestycyjne. Wszystkie składane ofiary będą przeznaczone na bieżące opłaty.

6. Mimo dyspensy i ograniczeń zachęcam wiernych do powrotu do spowiedzi sakramentalnej oraz do bezpośredniego uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i w dzień powszedni z zachowaniem przekazanych już wcześniej zasad.

7. Jutro o godz. 16.00 transmisja Mszy św. z naszego sanktuarium sprawowanej w intencji zmarłych i żyjących strażaków oraz ich rodzin.

Wszystkim strażakom życzę zdrowia, siły i odwagi w pełnieniu tej ważnej dla społeczeństwa służby.

8. W przyszłą niedzielę będzie rozprowadzany nowy numer Krzyża Kobylańskiego.

ks. Roman Gierek MS