II NIEDZIELA WIELKANOCY,- 19 kwietnia 2020 – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia,

2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

3. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.

3. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Na nabożeństwie po Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

7. Proszę w imieniu własnym oraz Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej o wpłaty na konto oraz do kancelarii na pokrycie kosztów utrzymania kościoła i prawidłowego funkcjonowania Parafii:

Nr konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Lipinkach
44 8628 0000 2001 0009 6061 0002

8. Od jutra w naszym kościele może się gromadzić grupa 45 osób. Obowiązują maseczki na twarzy. W dalszym ciągu ważna jest dyspensa od obowiązku chodzenia do kościoła w niedziele i święta. Nie oznacza ona jednak zwolnienia z obowiązku uczestniczenia w Eucharystii, nie oznacza wakacji od Pana Boga. Warto łączyć się w tym czasie z celebracjami, które są transmitowane z naszego sanktuarium przez internet , należy oglądać i modlić się, ale nie tak, jak się ogląda filmy czy słucha słuchowiska, lecz łączyć się duchowo z tym, co w kościele się dzieje. Papież Franciszek ubolewa, iż epidemia zmusiła nas do życia poprzez media, a zażyłość z Chrystusem bez wspólnoty, bez sakramentów, bez Kościoła, bez ludu jest na dłuższą metę niebezpieczna, może stać się zażyłością gnostyczną, relacją oderwaną od ludu Bożego.

TRANSMISJE Z SANKTUARIUM:

W niedzielę: godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

W dni powszednie: godz. 18.00.

Po Mszach św. w tygodniu transmitowane będzie nabożeństwo błagalne o zakończenie epidemii.  W piątek koronka do Miłosierdzia przed Mszą św. o godz. 17.50 a po Mszy św. DROGA ŚWIATŁA.