NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 12 kwietnia 2020

1. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 I 18..00. W kaplicy, w Dominikowicach o godz. 8.00. Przypominam, że w dalszym ciągu istnieje ograniczenie do 5 osób biorących udział w zgromadzeniach publicznych. Proszę o przestrzeganie tej zasady. Ponieważ w niedziele i dni powszednie mamy przyjęte po dwie Msze św. do odprawienia o danej godzinie proszę, aby we Mszach św. brały udział jedynie osoby zamawiające daną Mszę św., po dwie z każdej rodziny. Pozostańmy w domach i tam w domowym Kościele oglądając transmisję z Parafii przeżywajmy zbawczą tajemnicę wiary.

TRANSMISJE Z SANKTUARIUM:

W niedzielę i w poniedziałek wielkanocny: godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

W dni powszednie: godz. 18.00.

Po Mszach św. w tygodniu transmitowana będzie nowenna do miłosierdzia Bożego.

A w niedzielę zmartwychwstania i w poniedziałek wielkanocny nowenna o godz. 9.00.

2. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym

3. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

4. Dziękuję w imieniu własnym i księży Parafianom, którzy w Wielki Czwartek złożyli nam życzenia z racji dnia kapłańskiego. Dziękuję Parafianom za dary na stół wielkoczwartkowy.

5. Dwa tygodnie temu prosiłem Parafian o przekazanie pieniędzy na opłacenie inwestycji jaką są nowe drzwi do kaplicy Skrzyńskich. W styczniu wpłaciłem na tę inwestycje 6 tys., do zapłaty pozostało 22 tysiące. Z wielką radością dziękowałem Bogu za Parafian, kiedy po dziesięciu dniach od skierowanej prośby mogłem zapłacić wykonawcy całą sumę. Dziękuję za zrozumienie i miłość do Kościoła. W związku z tym, że pieniądze są dalej potrzebne na normalne funkcjonowanie Parafii jako instytucji, jeżeli to będzie możliwe w tym trudnym czasie – to dalej proszę o wsparcie finansowe Parafii przez wpłaty na konto parafialne oraz bezpośrednio do kancelarii. Nie proszę o pieniądze na utrzymanie księży. Dzięki Bogu i Wam  mamy za co żyć. Proszę o finanse do zapłacenia rachunków parafialnych. Proszę w imieniu własnym oraz Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.

Nr konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Lipinkach
44 8628 0000 2001 0009 6061 0002

6. Zdrowych i radosnych Świąt życzą proboszcz i księża z Parafii.