PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29 marca 2020

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. POZOSTAŃMY W DOMACH W tych dniach Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Odwołane są dodatkowe Msze św. i nabożeństwa. W pierwszy piątek po wieczornej Mszy św. droga krzyżowa dla oglądających transmisje. W pierwszą sobotę po wieczornej Mszy św. różaniec i rozważanie  dla oglądających transmisje.

Kościół bogaty w doświadczenie i służący człowiekowi ma już gotowe rozwiązania w związku z kryzysową sytuacją i wymaganiami dotyczącymi pierwszych piątków i sobót. Zarówno dzieci, młodzi jaki i dorośli mogą kontynuować praktykę 9 pierwszych piątków i 5 pierwszych sobót nie przystępując w tych trudnym czasie do spowiedzi i do Komunii św. W zamian za to muszą wzbudzić sobie z miłości do Pana Boga żal doskonały za popełnione grzechy oraz przyjąć Pana Jezusa do serca w sposób duchowy. Dzieci podpis do książeczki otrzymają po powrocie do szkoły. O tym, co powinno się uczynić, kiedy wszystko powróci do normy – poinformujemy w dogodnym czasie.

3. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła (transmisja)

4. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową.

5. Jako proboszcz odpowiedzialny za sferą życia duchowego Parafii ale i za stronę materialną mam do Was wielka prośbę. Parafia nie ma innych dochodów poza niedzielnymi i świątecznymi składkami. Z racji wielu inwestycji i potrzeb nie posiadamy oszczędności. Do Świąt jak Was informowałem mają być wykonane wielki drzwi do kaplicy Skrzyńskich za 28 tysięcy. Wykonawca nie chce czekać na pieniądze. Jeżeli w tym trudnym czasie ktoś z Was byłby zdolny wpłacić nawet najmniejszą sumę na konto inwestycyjne Parafii, to będę Mu za to bardzo wdzięczny.

Nr konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Lipinkach
44 8628 0000 2001 0009 6061 0002

TRANSMISJA Z SANKTUARIUM:

–  od poniedziałku do soboty Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo;

– w niedzielę Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 15.00.