PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 marca 2020

Dziękuję za ofiary zbierane dzisiaj na ogrzewanie kościoła.

1. Włączmy się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 7.30; 16.30; 17.30; 18.45 odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 6.00 Godzinki o Męce Pańskiej a o godz. 15.00 Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

3. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa. Władza i polityka są dziełem Boga, a traktowane jako powołanie mogą stać się też drogą do świętości.

Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w środę o godz. 18.45 na plebani. Tematem będzie V przykazanie Boże: NIE ZABIJAJ

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota  miesiąca.

W pierwszy czwartek miesiąca w naszym kościele GODZINA ŚWIĘTA i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pamiętajmy, że to z Chrystusa ukrytego w Eucharystii czerpiemy moc do osobistego nawrócenia, umocnienia wiary i gorliwej pobożności. Przed Mszą św. pierwszo czwartkową modlitwy za kapłanów i o nowe powołania. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. rano i w czasie adoracji.

W pierwszy piątek starajmy się przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Spowiedź rano pół godziny przed Mszą św. Msza św. dla starszych i chorych o godz. 12.00. Z racji dróg krzyżowych po południu nie będzie Koronki do Miłosierdzia  Bożego. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.45 a po drodze krzyżowej dla dzieci Komunia św..  Wieczorem spowiedź od godz. 17.15. Po Mszy św. wieczornej litania do Najśw. Serca P. Jezusa.

W pierwszą sobotę miesiąca starajmy się przyjąć Komunię św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkie zniewagi. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo fatimskie pierwszej soboty miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

5. W czasie Wielkiego Postu nie zapominajmy o dziełach miłosierdzia. Właścicieli sklepów proszę o wystawienie koszy a kupujących Parafian o składanie do nich produktów, które przekazane będą przed Świętami osobom potrzebującym w Parafii. Caritas rozprowadza baranki na stół wielkanocny. Cena baranka to 5 zł.. Tyle przekazujemy do diecezjalnego Caritasu. Każda złotówka więcej za baranka pozostaje w Parafii i przeznaczona będzie dla potrzebujących. Dzieci, młodzież i starsi mogą zabrać od członków Caritasu oraz z zakrystii skarbonki, do których będą składać oszczędności na leczenie chorych dzieci.

6. Szkoły Podstawowe w Dominikowicach i w Kobylance prowadzą zapisy dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2020/21 od 2 do 13 marca b.r. Zapisu można dokonać w sekretariacie szkół w godz. od 8.00 d0 15.00.

7. Ogłaszamy kolejny w tym roku szkolnym nabór do grona ministrantów. Chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 9.00.

8. W związku z zagrożeniem zarażenia zakażeniem koronowirusem SARS-CoV-2 Starosta Gorlicki apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z otoczeniem a w szczególności przestrzeganie zasad higieny osobistej.

9. Lecznica dla Zwierząt w Gorlicach informuje, że szczepienie psów i kotów przeciwko wściekliźnie odbędzie się w Kobylance i w Dominikowicach dnia 7 marca b.r. Dokładne miejsca i godziny szczepień podane są na wiejskich tablicach ogłoszeń.

10. Ośrodek Kultury Gminy Gorlice serdecznie zaprasza na RECITAL ROBERTA MOSKWY, który odbędzie się w dniu 05.03.2020 (czwartek) o godzinie 18:00 w sali WDK w Kobylance. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w filii OKGG w Kobylance oraz Bibliotece Publicznej.

11.. Od dzisiaj z naszego sanktuarium transmitowana będzie drogą internetową przez kanał youtube Msza św. dla chorych o godz. 9.25 w niedziele. Przez cały wielki Post transmitowane będą również Gorzkie Żale z kazaniem w niedziele o godz. 15.00. Dzisiaj, aby odbierać audycje w podanych godzinach należy na youtube wpisać adres: https://www.youtube.com/channel/UCXXxYGfPHzBynflqV2LaCFQ

       W przyszłą niedzielę na stronie Parafii pojawi się zakładka TRANSMISJA.

12. Zbliża się beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W związku z tym, że data beatyfikacji (7 czerwca) pokrywa się z datą spotkania dzieci w Kobylance nie będziemy organizować wyjazdu z Parafii. Jeżeli ktoś potrzebuje karty wstępu musi to dzisiaj zgłosić w zakrystii po Mszy św.

Zapraszamy na Narodową pielgrzymkę do Rzymu z okazji 100 rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II organizowaną przez Diecezję Rzeszowską pod patronatem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby w dniach od 15 do 20 maja 2020 r.. Koszt 6-dniowej autokarowej pielgrzymki 1750zł. Zapisy w Biurze Pielgrzym do dnia 2 marca br. (tel. 17 8521784, 500 485 739, 602 622 547). Szczegóły w załączniku i na plakacie.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki