PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 9 lutego 2020

1. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto to łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 11.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na spotkanie, na plebanii. Serdecznie prosimy o udzielenie pomocy wszystkim chorym, niepełnosprawnym i seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Jeżeli zachodzi konieczność podwiezienia i odwiezienia chorych to proszę takie zapotrzebowanie zgłosić dziś po Mszy św. w zakrystii.

Również w środę kierujemy nasze prośby do Tej, którą nazywamy Cudowną Lekarką w chorobach, podczas nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej odprawianej po Mszy św. i Mszy Świętej wieczornej.

2. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w czwartek o godz. 19.00.

3. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

4. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w Parafii.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. dla Dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. o godz. 15.00.

5. Klub Honorowych Dawców Krwi przy OSP w Kobylance zaprasza na walentynkową akcję honorowego krwiodawstwa. Akcja odbędzie się 16 lutego 2010 roku (niedziela)w Szkole Podstawowej w Kobylance w godz. od 9 do 12.30.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki