OFIAROWANIE PAŃSKIE – 2 lutego 2020

 1. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 15.00 (z modlitwą o uzdrowienie)
 2. Wspomnienie św. Błażeja w poniedziałek. Od wieków św. Błażej, biskup i męczennik – cieszy się zasłużoną sławą patrona od chorób gardła, zębów i krwotoków. Dolegliwości te leczono za pomocą swoistej inhalacji dymem płonących świeczek woskowych, poświęconych w kościele w dniu jego wspomnienia. Nazywano je „błażejkami”. Dzisiaj po zakończonej Mszy św., kapłan przechodzi wśród szpaleru zgromadzonych wiernych, dotykając ich gardeł skrzyżowanymi świecami woskowymi i wypowiada słowa modlitwy.
 3. Wspomnienie św. Agaty w środę. Była jedną z czterech pierwszych świętych dziewic i męczennic chrześcijańskich. Z uwagi na to, co przeszła patronuje w zagrożeniach ogniem i nowotworach piersi. Po Mszy św. wieczornej święcenie soli, chleba i wody.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  Dokładny program nabożeństw w pierwszym tygodniu miesiąca:
 • okazja do spowiedzi w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą św., w pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00;
 • Godzina Święta i modlitwy w intencji kapłanów i powołań w czwartek o 17.00;
 • Msza św. dla starszych chorych w piątek o godz. 12.00, po Mszy św. litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo Lourdzkie;
 • Z racji ferii w piątek nie będzie Koronki o 15-ej.
 • Z racji pierwszo piątkowej spowiedzi w zamian za nabożeństwo drogi krzyżowej – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 zakończona litanią do Serca Pana Jezusa.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki