PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 01 grudnia 2019 r.

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Wielka  Tajemnica wiary”. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Zachęcamy w tym czasie do trzeźwości.

2. Zapraszamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Dzieci, które zdeklarują się często uczestniczyć we Mszy św. roratniej jutro otrzymają planszę, na którą przyklejać będą obrazki otrzymywane każdego dnia na roratach.

3. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w środę o godz. 18.45 na plebanii . Jej temat: “DEKALOG – III PRZYKAZANIE”. 

4. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzał świece na stół wigilijny. Podajemy sumę jaka parafia musi odprowadzić za każdą świece do diecezjalnego Caritasu: za dużą świecę 12 zł., za małą 5 zł. Każda złotówka więcej będzie przeznaczona na cele działalności Caritasu w Parafii.

Właścicieli sklepów prosimy o wystawienie koszy na żywność.

5. Trwa rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. a w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek spowiedź po południu od godz. 17.00.

W pierwszy czwartek Godzina Święta od godz. 17.00.

7. W pierwszy piątek Msza św. dla starszych i chorych o godz. 12.00.

W pierwszy piątek ze względu na Roraty nie ma Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

8. W pierwsza sobotę nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 7.00.

9. Do chorych udamy się przed świętami 21 grudnia. Wówczas chcemy odwiedzić chorych , których odwiedzamy w każdą pierwszą sobotę oraz  tych, którzy zostaną zgłoszenie w najbliższym czasie z prośbą o odwiedziny.