XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 8 września 2019

1. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH  na plebanii w środę o godz. 18.45. Temat: cnoty ludzkie (kardynalne): roztropność, sprawiedliwość, męstwo i umiarkowanie.

2. 13 września w piątek o godz. 17.00 DROGA KRZYŻOWA w lesie pod Łysulą.

3.W tym roku odpust parafialny będziemy przeżywać w sam dzień Uroczystości Podwyższenia Krzyża 14 września w sobotę. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Pasterza diecezji rzeszowskiej w sobotę o godz. 11.00. Będzie to w tym roku jedyna Msza św. odpustowa. Będziemy się w tym czasie łączyć duchowo z uczestnikami akcji modlitewnej POLSKA POD KRZYŻEM, dla której bazą będzie wielka akcja modlitewna za Ojczyznę we Włocławku.

            Mszę św. poprzedzi KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, która rozpocznie się o godz. 10.30.

            4. W związku z odpustem prosimy:

– Służbę liturgiczną Ołtarza o zaangażowanie  się w posługę w czasie całego Odpustu o czynny udział w  liturgii;

– Strażaków z Kobylanki i z Dominikowic o przyjście na Sumę w strojach galowych, ze   sztandarami i pokierowanie ruchem na drogach i  na parkingach.

Informujemy że dojazd do Sanktuarium będzie rozwiązany tak, jak na ostatnich odpustach. Proszę kierowców o bezwzględne podporządkowanie się kierującym ruchem Strażakom.

– ponieważ dożynki parafialne mamy już za sobą na Mszy św. w sobotę nie będzie poświęcenia wieńców. Proszę jednak, aby kto tylko może przybył w strojach ludowych.

5. Dzisiaj mija termin zapisywania się na PIELGRZYMKĘ ROWEROWĄ do Dębowca. Bliższe informacje na ten temat na plakatach. Spotkanie tych, którzy się zapisali w czwartek o godz. 18.45.

6. Zachęcamy do nabycia nowego numeru KRZYŻA KOBYLAŃSKIEGO.

7. W przyszłą III niedzielę miesiąca taca przeznaczona na cele inwestycyjne.

8. Spotkanie rodziców młodzieży, która zdecydowała się w tym roku przygotować do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 12.30.

Pierwsze spotkanie młodzieży, która zdecydowała się w tym roku przygotować do Sakramentu Bierzmowania w czwartek 11 października o godz. 18.45.

9. Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku będą się przygotowywać do I Komunii św. na dodatkowej Mszy św. w niedzielę 22 września o godz. 15.00.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 2-ej w nocy wyruszy z Bazyliki w Gorlicach piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Dębowcu. Pielgrzymi na krzyżówce w Dominikowicach będą ok. trzeciej godziny. Tam powinni czekać Parafianie chcący się dołączyć do pielgrzymki.

Księża Misjonarze Saletyni

III rata podatku należy składać po okazaniu nakazów płatniczych u Sołtysów Dominikowic i Kobylanki od 11 do 13 września w godz. od 9.00 do 13.00 oraz 16 września w godz. od 9.00 do 12.00.