XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 1 września 2019

W miesiącu wrześniu zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Saletyńskiej – w każdy dzień miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00

1. Rozpocznijmy nowy rok szkolny i katechetyczny z Jezusem. Msza św. na rozpoczęcie roku zarówno dla dzieci ze SP z Kobylanki jak i z Dominikowic w sanktuarium, w poniedziałek 2 września o godz. 8.00.

Spowiedź pół godziny przed Mszą św..

W przyszłą niedzielę poinformujemy o spotkaniach grup przygotowujących się do I Komunii św. i Bierzmowania.

Uczniów klas pierwszych ze SP w Kobylance i w Dominikowicach zapraszam w najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00. Proszę, aby zabrali ze sobą tornistry. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy uczniów i poświęcimy tornistry.

W przyszłą niedzielę poinformujemy o spotkaniach grup przygotowujących się do I Komunii św. i Bierzmowania.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,  pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Program nabożeństw w pierwszym tygodniu miesiąca:

okazja do spowiedzi w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą św. a w pierwszy piątek od godz. 17.15;

– w pierwszy czwartek Godzina Święta od 17-ej do 18-ej. (pół godziny adoracji Najśw. Sakramentu w ciszy i modlitwa za kapłanów i o nowe powołania);

– Msza św. dla starszych i chorych w pierwszy piątek o godz. 12.00.

– w piątek adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 14.00 do godz. 15.30.. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

– w pierwszy piątek ze względu na spowiedź w miejsce drogi krzyżowej adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.15 zakończona Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa.

– w pierwszą sobotę nabożeństwo fatimskie I sobót po Mszy św. o godz. 7.00;

– wizyta u chorych z posługa sakramentalną w pierwszą sobotę od godz. 9.00. Obowiązuje zasada: jeżeli zgłoszone były wizyty u chorego w każdą pierwszą sobotę – zgłoszenia nie ponawiamy, jeżeli zgłoszenie nie było stałe prośbę o wizytę zgłaszamy do zakrystii.  

3. Spotkania formacyjne grup i wspólnot:

katecheza dla dorosłych – środa o 18.45 na plebanii;

– wspólnota modlitewno – ewangelizacyjna we wtorki godz. 19.00;

– krąg małżeński raz w miesiącu;

– Żywy Różaniec – zmiana tajemnic 2 niedziela m-ca po Mszy św. o godz. 9.30;

– chór – poniedziałek godz. 19.00;

– spotkanie lektorów – czwartek godz. 18.45;

– spotkanie młodzieży – piątek godz. 19.00;

– spotkanie ministrantów – sobota godz. 8.00;

– spotkanie aspirantów – sobota godz. 9.00;

– spotkanie zespołu TURBO ANIOŁY wg. podanego grafiku;

Przesłuchanie kandydaci do scholi od I klasy SP jutro o godz. 16.30.

4. W tym roku odpust parafialny będziemy przeżywać w sam dzień Uroczystości Podwyższenia Krzyża 14 września w sobotę. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Pasterza diecezji rzeszowskiej w sobotę o godz. 11.00. Będzie to w tym roku jedyna Msza św. odpustowa. Będziemy się w tym czasie łączyć duchowo z uczestnikami akcji modlitewnej POLSKA POD KRZYŻEM, dla której bazą będzie wielka akcja modlitewna za Ojczyznę we Włocławku.

13 września w piątek o godz. 17.00 droga krzyżowa w lesie pod Łysulą.

5. Zapraszamy na III już jednodniową pielgrzymkę rowerową z Kobylanki na odpust do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu.  Rozpoczęcie 15 września o godz. 8.00 z parkingu przy altankach. Do przejechania 20 km. w jedną stronę. Uczestnicy wezmą udział we Mszy św. o godz. 11.00. Powrót rowerami na grilla  w plebańskich altankach.

Zapisy bezpośrednio u ks. Albina – szefa pielgrzymki lub w zakrystii, w kancelarii, telefonicznie 504 995 634, e-mailowo kobylanka@saletyni.pl Przy zapisach proszę podać rozmiar koszulki. Cena koszulki 35 zł.

6. W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać nowy numer Krzyża Kobylańskiego.

      Rozpoczynamy nowy rok szkolny, za dwa tygodnie przezywać będziemy odpust parafialny i modlić się będziemy za Ojczyznę – stawiając Chrystusa Ukrzyżowanego w centrum naszego życia. Korzystając ze spowiedzi pierwszo piątkowej pojednajmy się z Bogiem i braćmi, abyśmy doświadczyli owoców zbawienia. Najpierw my odpowiedzmy na wezwanie do nawrócenia a dopiero później wzywajmy Chrystusa w ważnych sprawach.

Księża Misjonarze Saletyni