XIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 sierpnia 2018

1. W środę wspominamy św. Maksymiliana Marii Kolbego.

2. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. W kaplicy w Dominikowicach Msza św. o godz. 8.00. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Dożynki Parafialne  z podziękowaniem  Bogu za zbiory na Mszy św. o godz. 9.30. Proszę aby stowarzyszenia i zespoły przebyły w strojach ludowych.

3. Proszę o przyniesienie kwiatów do dekoracji kościoła na Matkę Bożą Zielną. (Dalie, Cynie, Mieczyki, Hortensje, Nagietki, Słoneczniki, Zioła, Zieleń Ogrodowa, Jarzębina i inne). Kwiaty można przynosić do kościoła lub na plebanię we wtorek po wieczornej Mszy św. oraz do południa w środę.

4. W czwartek na Mszy św. o godz. 9.30 pożegnanie księży katechetów: ks. Jacka i ks. Piotra.

5. W trzeci piątek miesiąca – droga krzyżowa o godz. 17.30 a po Mszy św. nowenna do Pana Jezusa Ukrzyżowanego.

6. W sobotę  wspomnienie św. Jacka, jednego z pierwszych polskich dominikanów, misjonarza na Rusi. W parafii imieniny ks. Jacka Ocieczka MS. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

7. .W przyszłą niedzielę, trzecią w miesiącu, ofiary zbierane na tacę przeznaczone na cele inwestycyjne. Dziękuję za kwotę 10 tys. zebraną w ubiegłym miesiącu. Dziękuję również za ofiary na ogrzewanie kościoła.

8.Po Mszach św. w zakrystii jest do nabycia za 25 zł. książka ks. prof. Waldemara Chrostowskiego OJCZE NASZ Dzieje i przesłanie Modlitwy Pańskiej. W księgarniach książka ta kosztuje 50 zł..

Księża Misjonarze Saletyni