XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 VII 2019 R.

Zbliża się sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń historycznych. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Obowiązuje wakacyjny program nabożeństw:

– w pierwszy czwartek Godzina Święta od 17-ej do 18-ej. (Adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa za kapłanów i o nowe powołania);

okazja do spowiedzi w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą św. a w piątek spowiedź od godz. 17.00;

– Ze względu na zaangażowanie księży przy spowiedzi w piątek zamiast drogi krzyżowej adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Adorację zakończymy Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa;

– w pierwszą sobotę nabożeństwo fatimskie I sobót po Mszy św. o godz. 7.00;

– W czasie przerwy wakacyjnej nie ma pierwszo sobotniej wizyty u chorych.

W piątek 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

W piątek po wieczornej Mszy św. nowenna do św. Jana Pawła II.

W minionym okresie grzewczym zbieraliśmy tylko jedna składkę na olej opałowy. Ponieważ mamy możliwość zakupu oleju opałowego za nieco mniejszą sumę po uzgodnieniu z Radą Ekonomiczną informuję, że za tydzień w niedzielę będziemy zbierać ofiary na tacę z przeznaczeniem na ogrzewanie w okresie 2019/2020.

Misjonarze Saletyni z Kobylanki