XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 VII 2019 R.

Dziś trzecia niedzielę miesiąca,  ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na cele inwestycyjne. Trwają prace konserwatorskie przy kaplicy Skrzyńskich. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek – Święto św. Marii Magdaleny

We wtorek – Święto św. Brygidy – Patronki Europy

W środę – wspomnienie św. Kingi. Święto patronalne policji i samorządowców.

W czwartek – Święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących . Poświęcenie pojazdów mechanicznych po Mszy św. o godz.7.00 i 18.00. Z tej okazji organizowana jest Akcja św. Krzysztofa – „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”. Zebrane w tym dniu środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów.

W piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Również w piątek Droga Krzyżowa o godz.17.30.

W tym tygodniu grupa młodych chuliganów sprofanowała figurę Matki Bożej Saletyńskiej umieszczona przed wejściem do domu parafialnego w Dominikowicach. Zniszczono ozdoby i zerwano krzyżyk. W przyszłości jeżeli ktoś będzie świadkiem takich wydarzeń proszony jest o wezwanie policji. Dziś po Mszy św. w Dominikowicach odbędzie się modlitwa wynagradzająca.

Prowincjał ze swoją Radą dokonali kolejnych zmiana personalnych. Ks. Piotr Korbecki MS odchodzi z duszpasterstwa parafialnego i powraca do pracy formacyjnej w postulacie, w Dominikowicach, pozostając katechetą na pół etatu w jednej ze szkół. Jego miejsce we wspólnocie duszpasterzy zajmie diakon Karol Pietrasiewicz MS. Będzie On katechetą na pół etatu w jednej ze szkół.

Witamy gości i pielgrzymów przybywających do naszej parafii i zapraszamy do wspólnego uczestniczenia w nabożeństwach w naszym Sanktuarium. A wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku.

Misjonarze Saletyni z Kobylanki