XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 VI 2019 R.

1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo czerwcowe.

2. Również dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie wszystkich młodych wyjeżdżających na Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu. Obecność obowiązkowa.

3. Nowenna do św. Jana Pawła II we wtorek po Mszy św. wieczornej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

Obowiązuje wakacyjny program nabożeństw w pierwszym tygodniu miesiąca:

– w pierwszy czwartek Godzina Święta od 17-ej do 18-ej. (Adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa za kapłanów i o nowe powołania);

okazja do spowiedzi w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą św. w piątek spowiedź od godz. 17.00;

– Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30;

– Mszę św. o godz. 18.00 w piątek zakończy Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa;

– w pierwszą sobotę nabożeństwo fatimskie I sobót miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00;

4. Można od dzisiaj zamawiać Msze św. na 2020 rok. Prosimy, aby zamiast rezerwować termin od razu zamawiać Mszę św.. Wiele osób rezerwuje termin na wiele Mszy św. a później tych rezerwacji nie potwierdza.

Przypominam, że z ofiar zbieranych na Mszach św. pogrzebowych 100 zł. przeznaczane jest na ofiarę mszalną w 30 dzień po śmierci a reszta ofiar przeznaczana jest na utrzymanie kościoła, kaplicy i cmentarza. Zasada ta wynika z Prawa Kanonicznego, które zbiórkę na tacę nakazuje przeznaczyć na cele duszpasterskie a składane poza tacą ofiary mszalne przeznacza na utrzymanie księdza.

Przypominam, że ofiary zbierane na Mszach ślubnych przeznaczone są na Caritas parafialne.

5. Proszę, aby do składowiska odpadów zielonych na cmentarzu nie wrzucać odpadów plastikowych, drewnianych i papierowych.

6. Zapraszam na 42 Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w grupie bł. Karoliny w dniach 4-13 sierpnia. Zapisy w parafii św. Jadwigi w Gorlicach przez cały lipiec . Spotkanie organizacyjne 21 lipca w niedzielę  o godz. 15.00.

Misjonarze Saletyni z Kobylanki