UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ – 16.06.2019R.

1. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali bezinteresownie cw przygotowaniu i w przeprowadzeniu VII  SALETYŃSKIEGO SPOTKANIA DZIECI, w którym wzięło udział 1400 dzieci i 150 opiekunów.  Dziękuję za wielka ilość pysznego ciasta dla opiekunów.

3. Na czas wakacji zawieszamy KATECHEZY DLA DOROSŁYCH. Powrócimy do nich we wrześniu.

4. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W środę 19 czerwca Msza św. dla Szkoły Podstawowej w Kobylance, w Sanktuarium, o godz. 8.00. Msza św. dla Szkoły Podstawowej w Dominikowicach, w kaplicy o godz. 8.30. 

5. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Okazja do spowiedzi w środę od godz. 17.00. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 12.30 i 18.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy Świętej o godz. 9.00. odprawionej na ołtarzu polowym. W razie deszczu godziny Mszy św. w Sanktuarium nie zmieniają. W procesji udamy się tradycyjną trasą od Sanktuarium do kaplicy w Dominikowicach. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję proszę:

I. przy budynku OSP w Kobylance – strażaków z Kobylanki i zespół Polanie;

II. przy Ochronce – chór ARKA i zespół Beskidy;

III. przy cukierni p. Wal – Grupę młodzieży i Skautów Europy;

IV. przy domu p. Przybyłowiczów – strażaków z Dominikowic.

Niech przygotowanie ołtarzy uczy nas współpracy i niech nas jednoczy ze sobą. Prosimy, aby nie wydawać na kwiaty dużych sum pieniędzy. Zwróćmy w tym czasie większą uwagę na przygotowanie przez spowiedź naszych serc oraz na pojednanie w rodzinach i w sąsiedztwie. Prosimy o udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne  ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Chłopców zapraszamy do dzwonienia. Strażaków z Kobylanki i z Dominikowic prosimy o czuwanie nad bezpieczeństwem na trasie procesji.  Odpowiedzialni za poszczególne ołtarze proszeni są o odebranie z plebani – w poniedziałek 17 czerwca – banerów i masztów. Proszę, aby gałęzie brzózek nie zasłaniały bajeru.

6. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego. Proszę panów z Ochotniczej Straży Pożarnej o wyznaczenie po czterech mężczyzn do noszenia baldachimu w czasie oktawy.

7.Droga krzyżowa w intencji dzieci i nauczycieli w piątek o godz.. 17.30.

Po Mszy św. o godz. 18.00 w piątek nowenna do Pana Jezusa Ukrzyżowanego.

8. Spotkanie chętnych do zostania ministrantem we wtorek o godz. 17.00. na plebanii.

9. Młodzież z Parafii zapraszamy na XXXII Saletyńskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Dębowcu w dniach od 8 do 12 lipca br.. W spotkaniu może uczestniczyć osoba, która ukończyła 13 rok życia. Koszt to 200 zł.. Warunkiem uczestnictwa jest wypełniona deklaracja, które można
odbierać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
Zapisy trwają do 20 czerwca.                                                 

Misjonarze Saletyni z Kobylanki