UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9 VI

1. Dziękuję wszystkim, którzy brali czynny udział w przygotowaniu uroczystości odpustowych.

2. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdy dzień czerwca po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Jutro  – Święto NMP MATKI KOSCIOŁA – OSTATNI DZIEŃ ODPUSTU. Msze św. o godz. 8.00 za zmarłych (na cmentarzu) i o godz. 11.00 z błogosławieństwem dzieci i kobiet w stanie błogosławionym.

4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W piątek o godz. 16.00 rozpoczynamy VII SALETYŃSKIE SPOTKANIE DZIECI.  Chęć udziału zgłosiło 1400 dzieci i 150 opiekunów (w tym 120 dzieci z naszej Parafii).

Rodziców dzieci, które chcą wziąć udział w Spotkaniu oraz osoby, które będą się nimi opiekowały zapraszamy na spotkanie organizacyjne jutro o godz. 19.00.  do altanki przy plebanii.

Strażaków, Skautów Europy oraz młodzież, która chce pomów w prowadzeniu spotkania zapraszamy we wtorek na godz. 19.00 do altanki.

 Bardzo proszę osoby indywidualne oraz zespoły i stowarzyszenia o przygotowanie ciasta dla opiekunów na Spotkanie Dzieci. Ciasto proszę znosić od czwartku do soboty.

W związku ze Spotkaniem dzieci w przyszła niedzielę Msze św. będą odprawione wg następującego porządku: 6.30, 8.00, 9.30, 11.30 na ołtarzu polowym, 18.00. i godz. 8.00 w Dominikowicach.

W związku z ostatnimi pracami przed Spotkaniem w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach wyjazdu do chorego i w sprawie pogrzebu zgłaszać się proszę do ks. Zygmunta.

Składka inwestycyjna przeniesiona jest na IV niedzielę miesiąca (za dwa tygodnie).

6. Młodzież z Parafii zapraszamy na XXXII Saletyńskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Dębowcu w dniach od 8 do 12 lipca br.. W spotkaniu może uczestniczyć osoba, która ukończyła 13 rok życia. Koszt to 200 zł.. Warunkiem uczestnictwa jest wypełniona deklaracja, które można
odbierać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
Zapisy trwają do 20 czerwca.                                                 

 7. Prowincjał ze swoja Radą dokonali zmian personalnych w naszej Wspólnocie zakonnej i w Parafii. Z Parafii odchodzi ks. Zbigniew Cybulski MS, który został mianowany proboszczem i superiorem w Trzciance Lubuskiej. Z Parafii odchodzi również ks. Jacek Ocieczek MS, który został mianowany katechetą w parafii Dębowiec. Ich miejsca zajmą ks. Albin Pawłowski MS oraz neoprezbiter ks.    Rafał Pniok MS

Misjonarze Saletyni z Kobylanki