VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 26 maja 2019

1.  Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.” (Józef Ignacy Kraszewski). W DNIU MATKI wszystkim MAMOM z Parafii życzę trwania w miłości Bożej.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE w każdy dzień maja o godz. 17.30.

31 maja w piątek w święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny ostatnie nabożeństwo w tym miesiącu.

W poniedziałek, we wtorek i w środę w tzw DNI KRZYŻOWE modlić się będziemy o urodzaje.

2. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH: środa 18.45. Temat: Modlitwa.

3. Zapraszamy już dzisiaj na majowy odpust w Sanktuarium, który odbędzie się w dniach od 7 do 10 czerwca b.r.  Program na plakatach. Sumie o godz. 11.00 w Uroczystość Zesłania ducha Św. przewodniczył będzie bp Andrzej Jeż – ordynariusz tarnowski.

4. Dzisiaj ostatni dzień zapisu na  VII SALETYŃSKIE  SPOTKANIE  DZIECI.

Bardzo proszę osoby indywidualne oraz zespoły i stowarzyszenia o przygotowanie ciasta dla opiekunów na Spotkanie Dzieci.

5. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

6. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca.  Nabożeństwo Pierwszych Sobót po rannej Mszy św. W tym dniu w naszej diecezji podejmujemy modlitwę wynagradzająca za profanację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Odwiedziny chorych  w pierwszą sobotę od godz. 9.00.

W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

1 czerwca(w sobotę) na całym świecie dzieci mają swoje święto. W tym dniu otoczmy wszystkie dzieci z naszej Parafii szczególną modlitwą i miłością. W ramach realizowanego projektu ”W trosce  o rodzinę”  w tym dniu zaangażowane  dzieci z naszej parafii pojadą  do Krakowa, do Teatru Słowackiego na spektakl pn: Kwiat paproci . Opiekę będą sprawować rodzice i ksiądz  proboszcz.   

W przyszła niedzielę na prośbę biskupa rzeszowskiego CARITASOWSKA ZBIÓRKA DO PUSZEK na rzecz tych, którzy ucierpieli na skutek powodzi.                                                                 

 Misjonarze Saletyni