DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY – 8 kwietnia 2019

1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dziękuje Członkom parafialnego Caritas za posługę w tym dziele. 

Przypominam, że w Parafii obowiązuje od wielu lat tradycja zbieranie w czasie Mszy św. ślubnych ofiar na cele charytatywne Parafii. Ta forma obowiązuje w całej diecezji.

2. Uroczystość św. Wojciecha została przeniesiona ze względu na Oktawę Wielkanocną na wtorek.

3. W środę rozpoczynamy NABOŻEŃSTWO MAJOWE. Przeżywać je będziemy w każdy dzień maja o godz. 17.30. Jutro o 17.30 dzieci, które kochają Matkę Bożą otrzymają pierwszą część maryjnej kapliczki pełnej kwiatów.

KATECHEZA DLA DOROSŁYCH: środa 18.45. Temat: 10 przykazań SPOŁECZNEJ KRUCJATY MIŁOŚCI  wg. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek obowiązuje program z Uroczystości Królowej Polski. Spowiedź pół godziny przed Mszą św..

5. W piątek 3 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego (6.30; 8.00; 9.30; 11.00, 12.30; 18.00). Nie ma Mszy św. w Dominikowicach. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec i rozważanie fatimskie. Do chorych udajemy się w sobotę od godziny 9.00.

6. . W naszej parafii  od kwietnia 2019 r  rozpoczynamy  realizację projektu: ”W trosce  o rodzinę”. Środki na ten cel  pochodzą  z Funduszu Inicjatyw Społecznych . Projekt skierowany jest do  dzieci, młodzieży i rodziców najbardziej zaangażowanych w życie Parafii. Będzie służył dofinansowaniu duszpasterstwa dzieci i młodzieży. Obecnie trwają działania promocyjno upowszechniające, w tym rekrutacja  i przygotowanie dokumentacji   do  poszczególnych działań. Odpowiedzialnym   za realizacje  projektu  jest ksiądz Proboszcz   z księżmi  Katechetami . Szczegółowe informacje  będą podawane  na bieżące do określonych grup uczestników projektu.   Misjonarze Saletyni