NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1.Dni oktawy Wielkanocy traktowane są jako uroczystości. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowią Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie . Dlatego też w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post w piątek. Teksty liturgiczne i biblijne wszystkich dni oktawy Wielkanocy nawiązują bezpośrednio do wydarzenia zmartwychwstania Jezusa i jego konsekwencji dla nas. Znajdujemy także wyraźne odniesienia do sakramentu chrztu i tego co staje się udziałem każdego ochrzczonego.

2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00., do udziału w nieszporach, którymi zakończymy Triduum Paschalne i nasze świętowanie.

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.

4. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH: środa 18.45.

TEMAT: SAKRAMENTALIA czyli konsekracje, poświęcenia, błogosławieństwa, egzorcyzmy, formy pobożności wiernych i religijności ludowej, obrzędy pogrzebowe.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby Caritas w diecezji. Dzieci proszone są o przyniesienie na Mszę św. w Niedzielę Miłosierdzia skarbonek z wielkopostną jałmużną. Dziękuję za dary składane do koszy wystawionych w sklepach, dziękuję właścicielom sklepów za umożliwienie zbiórki.

6. Ksiądz Proboszcz prosi, aby zgłosić Mu chorych z Parafii, którzy Święta spędzają w szpitalu (508078608). 

7. Dziękuję wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie naszej świątyni, ołtarza adoracji i grobu Pańskiego oraz w uświetnienie liturgii Triduum Paschalnego.                                                                              

 Misjonarze Saletyni