IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019R.

1. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach:

Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.00.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 7.30, 16.30 /z udziałem dzieci/, 17.30 i o 20.00 rockowa droga krzyżowana prowadzona przez zespół DAJ SPOKÓJ.

 W czasie Wielkiego Postu nie zapominajmy o dziełach miłosierdzia. Do koszy wystawionych w sklepach na terenie Parafii proszę składać produkty, które przekazane będą przed Świętami osobom potrzebującym w Parafii.

2. We wtorek 2 kwietnia br. przypada 14 rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 oraz na nowennę do św. Jana Pawła II. Można składać prośby i podziękowania.

3. Zapraszamy na KATECHEZĘ DLA DOROSŁYCH – sala na plebanii – środa – godz. 18.45. Spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące sakramentu małżeństwa;

– jak sprawdzić czy zawarłem ważnie sakrament małżeństwa?

– do czego służy łaska sakramentu małżeństwa i jak z niej korzystać?

– dlaczego życie bez ślubu jest nazywane stanem grzechu?

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Program nabożeństw w pierwszym tygodniu miesiąca:

okazja do spowiedzi w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą św., w pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00;

– Msza św. dla starszych i chorych w piątek o godz. 12.00, po Mszy rozważanie o męce Pańskiej i adoracja krzyża;

– ze względu na drogi krzyżowe nie ma w piątek popołudniowego nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego;   

–  nabożeństwo fatimskie w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.00;

– odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00. W celu uniknięcia zamieszania przez wprowadzenie w jednym miesiącu dwóch terminów wizyty u chorych – informujemy, że w tym miesiącu, przed świętami nie będzie drugiej wizyty.. Jeżeli ktoś nie jest zapisany jako chory, którego kapłan odwiedza z posługą w każdą pierwszą sobotę (na stałe), to powinien dzisiaj po Mszy św. zgłosić chęć wizyty księdza u chorego w najbliższą sobotę. Jeszcze raz powtarzam w kwietniu jest tylko jedna wizyta u chorych, ta w najbliższą sobotę.

3.Zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, o godz. 16.30. Wystąpią następujące chóry: “Belfersingers” z Gorlic, „Cantabile” z Łużnej, „Arka” z Kobylanki.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki

1. Dnia 07 kwietnia br. W niedzielę, w godzinach od 8.00 do 18.00, na terenie gminy Gorlice odbędą się wybory sołtysów i rad sołeckich.

2. Zakład kominiarski czyści w dalszym ciągu kominy w Dominikowicach. Prośba o obecność w domach.