III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019R.

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym okresie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach:

– w piątkowej drodze krzyżowej o godz. 7.30, 16.30 /z udziałem dzieci/, 17.30 i 18.45 /dla młodych duchem/;

w niedzielnych gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00;

w tym tygodniu zapraszamy również na drogę krzyżową w lesie pod Łysulą, w Dominikowicach, która odbędzie się w sobotę o godz. 15.00;

 Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

W czasie Wielkiego Postu nie zapominajmy o dziełach miłosierdzia. Do koszy wystawionych w sklepach na terenie Parafii proszę składać produkty, które przekazane będą przed Świętami osobom potrzebującym w Parafii.

2. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Podczas wieczornej Eucharystii w tym dniu będzie można jak co roku podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Informatory dzieła duchowej adopcji są wyłożone na bocznych ołtarzach. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.

3. Dziękuję za ofiary na cele inwestycyjne. W ubiegłą niedzielę złożyliście 10.500 zł., które wystarczą, aby spłacić do końca należność za konserwację balkonu nad głównym wejściem.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki