VII NIEDZIELA zwykła – 24 lutego 2019

1. Dziękuję za ofiary w wysokości 11.500 zł., złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Konserwatorowi, który wykonał prace przy balkonie wypłacono 10.000 zł. Pozostało do spłaty 10.000 zł.

2. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH w środę na plebanii o godz. 18.45.

TEMAT: Nawrócenie

3. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas III Gimnazjum w czwartek o godz. 18.00.

4. Program nabożeństw w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę miesiąca:

okazja do spowiedzi w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą św., w pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.15;

Msza św. dla starszych chorych w piątek o godz. 12.00, po Msz y św. litania do Najśw. Serca  Pana Jezusa i błogosławieństwo Lourdzkie; 

– Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00, spowiedź i adoracja od 14.00 do 15.30;

– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30;

–  nabożeństwo fatimskie w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.00;

– odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00.

UWAGA DO OPIEKUJACYCH SIĘ CHORYMI!

Istnieją dwie możliwości zgłaszania chorych:

na stałe, wówczas ksiądz odwiedza chorego w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Takiego zgłoszenia, które trzeba dzisiaj dokonać w zakrystii – nie powtarzamy, co miesiąc;

jednorazowe, np. z racji świąt, czy pogorszenia stanu zdrowia. Takie zgłoszenie za każdym razem należy samemu ponawiać.

Kościelny ani ksiądz nie będą za każdym razem dzwonić do opiekunów pytając, czy jest taka potrzeba.

5. Kurs przedmałżeński – rozpoczęcie  sobotę 2 marca o godz. 17.00 na plebanii. O kursie powinni pomyśleć nie tylko ci, którzy chcą Sakrament Małżeństwa zawrzeć w najbliższym czasie ale również ci pełnoletni, którzy nie weszli jeszcze w etap narzeczeństwa.

6. Sakrament Bierzmowania będzie udzielony w naszej Parafii przez J.E. ks. bpa Jana Wątrobę z Rzeszowa w niedzielę 24 marca na Mszy św. o godz. 12.30., w ramach wizytacji biskupiej.

7. Proszę, aby Zelatorki odpowiedzialne za poszczególne Róże Różańcowe aby dzisiaj po Mszach św. dostarczyły do zakrystii aktualne spisy osób należących do danej Róży.

Witamy na urzędzie kościelnego p. Krzysztofa Klimkowicza i jeszcze raz dziękujemy p. Ryszardowi Klarze za 37 lat pięknej służby w Sanktuarium.

8. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dominikowicach oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobylance informują, że od 11 do 28 lutego br. W sekretariatach szkół prowadzone będą zapisy do klas pierwszych dla dzieci zamieszkałych w obwodach szkół.

Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Kobylance oraz Dyrektor Przedszkola w Dominikowicach informują, że od 11 do 27 marca b.r. prowadzone będą zapisy dzieci na rok 2019/20 w godzinach pracy przedszkola.

9. Po Mszach św. rozprowadzane będzie ciasto a dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na  pokrycie kosztów operacji, która czeka 6 letnią Antosię z Szymbarku. Dziękuję działaczom kultury i straży pożarnej za zorganizowanie zbiórki a wszystkim, którzy przynieśli swoje wypieki za pracę i dobre serca. Na udział Parafii i Caritasu w takich akcjach, szczególnie dotyczących pomocy dzieciom, możecie zawsze liczyć.

10. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na seminaria duchowne, w Rzeszowie i Seminarium Saletyńskie w Krakowie.

11. Po Mszach św. ministranci rozprowadzają darmowy numer Dobrych Nowin.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki