V NIEDZIELA – 10 lutego 2019

1. W poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Msza Święta dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych w poniedziałek 11 lutego       o godz. 11.00. Pół godziny przed tą Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej. Po Mszy Świętej wszystkich starszych i chorych zapraszamy na spotkanie, na plebanii. Serdecznie prosimy o udzielenie pomocy wszystkim chorym, niepełnosprawnym, i seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Jeżeli zachodzi konieczność podwiezienia i odwiezienia chorych to proszę takie zapotrzebowanie zgłosić dziś po Mszy św. w zakrystii.

2. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH w środę na plebanii o godz. 18.45.

3. Droga krzyżowa w intencji ludzi chorych z Parafii w piątek o godz. 17.30. Nowenna do Pana Jezusa Ukrzyżowanego w piątek po Mszy św. wieczornej.

4. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dominikowicach oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobylance informują, że od 11 do 28 lutego br. W sekretariatach szkół prowadzone będą zapisy do klas pierwszych dla dzieci zamieszkałych w obwodach szkół.

5. Ośrodek Kultury Gminy Gorlice wraz z OSP w Kobylance zaprasza wszystkie organizacje, stowarzyszenia, szkoły, przedszkola oraz całą społeczność lokalną do włączenia się w akcję „CIACHO DLA ANTOSI” – 6 letniej chorej dziewczynki, która potrzebuje 600 tysięcy złotych na operację krtani. Akcja odbędzie się 24 lutego 2018 roku w Kobylance oraz w Sali WDK w Dominikowicach. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy. Nasza Parafia popierając tę akcję zgadza się, aby była ona przeprowadzona na placu kościelnym. Parafia użycza również sal na plebanii na składanie cista.

6.Szczepienie psów, kotów i myszy przeciwko wściekliźnie odbędzie się:

– w Kobylance w dniu 16.02.2019r;

– w Dominikowicach w dniu 23.02. 2019 r.;

Bliższe informacje na wiejskich tablicach ogłoszeniowych.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki