ADWENT – 2 XII 2018

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego”. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.2. Zapraszamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Dzieci, które zdeklarują się często uczestniczyć we Mszy św. roratniej jutro otrzymają planszę, na którą przyklejać będą obrazki otrzymywane każdego dnia na roratach.

3. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w środę o godz. 19.00 na plebanii . Jej temat: LITURGIA GODZIN – LITURGICZNĄ MODLITWA LUDU BOŻEGO.

Jeszcze tylko dziś można zapisać się w zakrystii na kurs ewangelizacyjny NOWE ŻYCIE Z BOGIEM /07-09.12. 2018r./

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. . Dokładny program nabożeństw w pierwszym tygodniu miesiąca:
– okazja do spowiedzi w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą św. a w piątek od godz. 17.15 ;
– Godzina Święta i modlitwy w intencji kapłanów i powołań w czwartek o 17.00;
– Msza św. dla starszych i chorych w piątek o godz. 12.00, po Msz y św. litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo Lourdzkie;
– Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00, spowiedź i adoracja od 14.00 do 15.30;

W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. o godz.7.00, 9.30, 18.00.

5. Od przyszłej niedzieli Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Podajemy sumę jaka parafia musi odprowadzić za każdą świece do diecezjalnego Caritasu: za dużą świecę 12 zł., za małą 5 zł. Każda złotówka więcej będzie przeznaczona na cele działalności Caritasu w Parafii.
Właścicieli sklepów prosimy o wystawienie koszy na żywność. Dzisiaj pragnący nabyć świece mogą to uczynić w zakrystii.

6. Trwa rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny. Po Mszach św. ministranci rozprowadzają darmowe czasopisma religijne.

7. Rozdanie dzieciom Komunijnym medalików w przyszłą Niedzielęę na Mszy o 11.00.

8. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI został przeniesiony na miesiąc luty 2019r.

8. Gratuluję MAŻORETKOM z grupy DOMINO 15 lat istnienia i życzę dalszych sukcesów.
Misjonarze Saletyni z Kobylanki

Lekarz rodzinny p. Ewelina Honkowicz, kierownik Ośrodka Zdrowia w Dominikowicach, informuje, iż od 1 stycznia 2019r. będzie wraz z pozostałymi pracownikami udzielać świadczeń zdrowotnych w nowym budynku w Kobylance nr 744 – w ramach podmiotu leczniczego MEDICOR spółka z o.o.
W nowym Ośrodku Zdrowia w Kobylance będą dostępni: lekarz rodzinny Ewelina Honkowicz, inni lekarze rodzinni, pediatrzy, laryngolog i kardiolog oraz pielęgniarki środowiskowe i położne.
Dotychczasowi pacjenci Ośrodka Zdrowia, którzy chcą korzystać z usług medycznych w nowo powstałej przychodni oraz nowi Pacjenci muszą niezwłocznie złożyć deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki lub położnej w Ośrodku Zdrowia w Dominikowicach.
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Rejestracji Ośrodka Zdrowia w Dominikowicach.

Naczelnik Urzędu Pocztowego Gorlice 1 informuje, że z dniem 3 grudnia 2018r. w Dominikowicach będzie uruchomiona nowa placówka pocztowa.
Będzie ona funkcjonować pod adresem DOMINIKOWICE 592 w sklepie GROSZEK, w dniach od poniedziałku do piatku, w godzinach od 8.00 do 14.00 i od 15.00 do 18.00. oraz w soboty w godzinach od 8.00 do 13.00. Realizować będzie pełny zakres powszechnych usług pocztowych.

Wójt Gminy Gorlice ogłasza nabór kandydatów na członków Gminnej Rady Seniorów w Gorlicach w II kadencji Rady. Zgłoszenie kandydatów odbywa się za pomocą formularza zgłoszeniowego, którego druk można odebrać w Urzędzie Gminy lub pobrać na stronie BIP Urzędu Gminy. Termin składania formularzy zgłoszeniowych od 26 listopada do 21 grudnia 2018r.