NIEDZIELA- 28 X

1.  Dzisiaj wspominamy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Konsekracja naszej świątyni odbyła się 11 X 1750 roku. Kościół konsekrował bp sufragan krakowski Michał Kunicki.

Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17.30. Dzieci na Różaniec zapraszamy szczególnie w środę.

2. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH: środa godz. 18.45.
TEMAT: Liturgia Kościoła jako świat świętych znaków i symboli.

3. W tym tygodniu, w czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele 1 listopada o godz. 6.30, 8.00 i o godz. 14.00 a na cmentarzu o godz. 11.00. W razie bardzo złej pogody obowiązuje ten sam rozkład godzinowy a Msza św. o 11-ej będzie odprawiona w Sanktuarium.
Ofiary zbierane w tym dniu na cmentarzu do puszek, w godzinach od 7.00 do 11.00 oraz na tacę w czasie Mszy świętych przeznaczone będą na spłatę należności za materiały i prace wykonane na cmentarzu w ostatnim czasie.
Znicze można nabyć w kaplicy, w murach dzisiaj – po Mszach św… Dochód ze zniczy przeznaczony będzie na cele ministranckie. 29,30 i 31 X w starej kaplicy na cmentarzu od 16.30 do 19.00.
1 i 2 XI w starej kaplicy na cmentarzu.
W piątek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. W naszym kościele będzie następujący porządek Mszy Świętych 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja na cmentarz i nabożeństwo za zmarłych. Ofiary zbierane na Mszach św. w święto zmarłych przeznaczone będą na spłatę należności za materiały i prace wykonane na cmentarzu w ostatnim czasie.
Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich i zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.

Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. w Sanktuarium.

Przypominamy też, że w dalszym ciągu można składać do wystawionych skrzynek dwojakiego rodzaju wypominki: miesięczne i roczne. Karty wypominkowe dwojakiego rodzaju znajdują się na ołtarzach bocznych. Przy wypominkach listopadowych prosimy o podanie rejonu zamieszkania. Prosimy o czytelne wypełnienie kart. Każdego rodzaju wypominki wkładamy do osobnych kopert.
Od 2 listopada zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe za zmarłych w każdy dzień tygodnia o godz. 17.30. Od najbliższego poniedziałku wprowadzimy podział na rejony. W każdy dzień będziemy zapraszać na modlitwę za zmarłych parafian z innego rejonu.
Nabożeństwo za zmarłych z wypominkami rocznymi w każdą niedzielę o godz. 7.30.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i ze Świętem Zmarłych odwołujemy dodatkowe nabożeństwa z pierwszego czwartku i z pierwszego piątku. W te dwa dni obowiązuje podany wyżej program.
Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwszą sobotę listopada po Mszy św. o godz. 7.00. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W sobotę o godz. 16.00 Msza św. dziękczynna w 35 lecie Koła Łowieckiego MAGURA

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w przyszła niedzielę o godz. 15.00.

5. “Klub Honorowych Dawców Krwi” przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylance serdecznie zaprasza na akcję zbiórki krwi, która odbędzie się 4 listopada w godzinach 9:00-12:30 w Szkole w Kobylance.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki