XXVIII NIEDZIELA -14 X

1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Po Mszach św. ofiarami do puszek możemy wspomóc Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

3. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH w środę o 18.45.
Temat: Liturgia miejscem spotkania człowieka z Bogiem we wspólnocie Kościoła.

4. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas III Gimnazjum, którzy złożyli deklarację w czwartek 18 października o godz. 18.45. Kandydatów zapraszamy już na różaniec na godz. 17.30;

5. Nowenna do Pana Jezusa Ukrzyżowanego w trzeci piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej.

6. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30. Dzieci na Różaniec zapraszamy szczególnie w środę.

7. Rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. zapraszamy w najbliższa niedzielę na dodatkowa mszę św. o godz. 15.00.

8. Składka inwestycyjna na pokrycie wykonanych w Parafii prac zbierana będzie na Mszach św. w przyszłą niedzielę.

9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki. Do wystawionych skrzynek można składać wypominki dwojakiego rodzaju:
1. Wypominki miesięczne;
2. Wypominki roczne.
Wypominki miesięczne czyli wykaz zmarłych za których będziemy się modlić na nabożeństwach w miesiącu listopadzie. Imiona i nazwiska tych zmarłych oraz nazwę rejonu w Parafii, w którym mieszkamy wypisujemy na wyłożonych na ołtarzach bocznych kartkach z napisem LISTOPADOWE.
Wypominki roczne czyli wykaz zmarłych za których będziemy się modlić pół godziny przed Mszą św. o godz. 8.00 w każdą niedzielę roku. Imiona i nazwiska tych zmarłych wypisujemy na wyłożonych na ołtarzach bocznych kartkach z napisem ROCZNE.
Prosimy o czytelne wypełnienie kart. Każdego rodzaju wypominki wkładamy do osobnych kopert.

10. 18 października 2018r. w Kobylance i w Dominikowicach odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, opon, sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów niebezpiecznych powstających w gospodarstwach domowych .
Odpady należy wystawić przy trasach objazdu do godz. 7.00.

Do godz. 15.00 – 19 października br., można na parkingu asfaltowym przy bramie cmentarnej składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Cel zbiórki to pomoc dla szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz budowa szkoły w Kenii.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki