XXIV NIEDZIELA – 16 IX

1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

2. Dzisiaj także rozpoczęliśmy Tydzień Wychowania. Za wstawiennictwem wspominanego we wtorkowej liturgii św. Stanisława Kostki módlmy się za nasze dzieci, młodzież i wychowawców.

3. Jutro 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni.

4. Koło Miłośników Ziemi Kobylańsko – Dominikowickiej, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Dominikowicach i w Kobylance oraz społeczność uczniowska zaprasza wszystkich na uroczystą Mszę św. w Sanktuarium w Kobylance jutro, w poniedziałek 17 września 2018r.. na godz. 12.30. Po Mszy św. program artystyczny poświęcony 79 rocznicy agresji bolszewickiej na Polskę oraz złożenie kwiatów pod obeliskiem na cmentarzu parafialnym.

5. W środę 19 września wspominamy Matkę Bożą z La Salette. Jest to święto Misjonarzy Saletynów oraz tych, do których Maryja nasza Patronka nas posłała.

6. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca a w związku z tym zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 17.30 oraz na Nowennę do Pana Jezusa Ukrzyżowanego po Mszy św.

7. Spotkania formacyjne grup i wspólnot:
– katecheza dla dorosłych – środa o 18.45;
– wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna – piątek godz. 19.00;
– spotkanie lektorów – czwartek godz. 19.00;
– spotkanie młodzieży – piątek godz. 19.00;
– spotkanie aspirantów – sobota godz. 9.00;
– spotkanie ministrantów – środa godz. 16.00;
– spotkanie scholi wg. podanego grafiku;
– Oaza Dzieci Bożych (klasy IV, V i VI) – sobota godz. 9.00;

Informacje o Sakramencie Bierzmowania:
– kandydaci do Bierzmowania odbiorą we wtorek w szkole od Księdza Katechety deklaracje. Po jej wypełnieniu i podpisaniu przez siebie i rodziców złożą je osobiście (bez rodziców) na ręce Księdza Proboszcza w środę lub w czwartek w kancelarii parafialnej między godziną 16.00 a 19.00.
– spotkanie Rodziców kandydatów do Bierzmowania w czwartek 4 października o 18.45 w kościele (obecność obowiązkowa);
– spotkanie kandydatów z klas ósmych, którzy złożyli deklarację w czwartek 11 października o godz. 18.45. Kandydatów zapraszamy już na różaniec na godz. 17.30;
– spotkanie kandydatów z klas III Gimnazjum, którzy złożyli deklarację w czwartek 18 października o godz. 18.45. Kandydatów zapraszamy już na różaniec na godz. 17.30;

Informacje o I Komunii św.:
Spotkanie zarówno Rodziców jak i dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św. na dodatkowej Mszy św. w najbliższą niedzielę 23 września o godz. 15.00 (obecność obowiązkowa);

8. W zakrystii są do nabycia płyty z piosenkami TURBO ANIOŁÓW.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki