XXIII NIEDZIELA 9 IX

1. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości odpustowych.

2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego.. Zapraszamy na drogę krzyżową w lesie pod Łysulą o godz. 18.00. W sobotę 15 września czcimy Maryję jako Matkę Bolesną.

4. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. W związku z tym zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

5. Misjonarze Saletyni z Dębowca zapraszają na Uroczystości ku czci Matki Bożej z La Salette. Program na tablicach ogłoszeniowych.

6. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę rowerową na odpust wrześniowy do Dębowca. Rozpoczęcie w niedziele 16 września o godz. 8.00. Do przejechania 20 km.. Uczestnicy wezmą udział we Mszy św. o godz. 11.00. Powrót rowerami. Zapisy u ks. Jacka, w kancelarii oraz w zakrystii do 13 września.

7a. Ofiary zbierane w przyszłą niedziele przeznaczone będą na sfinansowanie programu konserwatorskiego ścian zewnętrznych, posadzki i murów Sanktuarium. Dziękuję za ofiary w wysokości 11 tys. zł. z III niedzieli sierpnia.

7b. Kończymy w tym tygodniu zaplanowane prace w kaplicy, w Dominikowicach i mamy zamiar rozpocząć prace przy kolejnej alejce na cmentarzu.

7c. Trwają intensywne prace remontowe w Ochronce. Informacje na temat realizowane tam programu na stronie internetowej Parafii. Po załatwieniu ostatnich już pozwoleń chcemy w październiku w ramach przyznanej dotacji rozpocząć prace konserwatorskie przy balkonie na froncie kościoła..

8. Spotkania formacyjne grup i wspólnot:
– katecheza dla dorosłych – środa o 18.45;
– spotkanie lektorów – czwartek godz. 19.00;
– spotkanie młodzieży – piątek godz. 19.00;
– spotkanie ministrantów – sobota godz. 8.00;
– spotkanie aspirantów – sobota godz. 9.00;
– spotkanie scholi wg. podanego grafiku;
W przyszłą niedzielę poinformujemy o spotkaniach grup przygotowujących się do I Komunii św. i Bierzmowania oraz o powstającej Oazie Dzieci Bożych.

9. Sołtysi Dominikowic i Kobylanki informują, iż trzecia ratę podatku od nieruchomości, rolnego i za odpady komunalne będą przyjmować 11,13, 14, 17 września 2018r. w godz. od 9.00 do 13.00 oraz 12 września w godz. od 14.00 do 17.00. Proszę przynieść nakazy płatnicze.

10. Koło Miłośników Ziemi Kobylańsko – Dominikowickiej, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Dominikowicach i w Kobylance oraz społeczność uczniowska zaprasza wszystkich na uroczystą Mszę św. w Sanktuarium w Kobylance, w poniedziałek 17 września 2018r.. na godz. 12.30. Po Mszy św. program artystyczny poświęcony 79 rocznicy agresji bolszewickiej na Polskę oraz złożenie kwiatów pod obeliskiem na cmentarzu parafialnym.

11. Po Mszy św. rozprowadzany będzie nowy numer „Krzyża Kobylańskiego” oraz płyta nagrana przez nasz Zespół dziecięcy TURBO ANIOŁY – W rytmie Ducha.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki