XIX NIEDZIELA- 12 VIII

1. Wójt gminy Gorlice, Przewodniczący Rady gminy Gorlice, Dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Gorlice zapraszają na DOŻYNKI GMINNE, które rozpoczną się Mszą św. polową przy WDK w Dominikowicach, w dniu 15 sierpnia br. o godz. 15.00.

W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. W kaplicy w Dominikowicach Msza św. o godz. 8.00 a z racji dożynek przy domu kultury w Dominikowicach o godz. 15.00. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. W tym roku łączymy dożynki parafialne i gminne. Delegacje z wieńcami przychodzą do Dominikowic na godz. 15.00.

W dniu 15 sierpnia w godzinach od 13 do 14 od krzyżówki w Dominikowicach w górę obowiązywać będzie jednokierunkowy ruch pojazdów.

2. W trzeci piątek miesiąca – droga krzyżowa o godz. 17.30 a po Mszy św. nowenna do Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Również w piątek wspomnienie św. Jacka, jednego z pierwszych polskich dominikanów, misjonarza na Rusi. W parafii imieniny ks. Jacka Ocieczka MS. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

3. Pożegnanie księży katechetów:
– ks. Łukasza – we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00;
– ks. Bartosza – w niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30.

4. W przyszłą niedzielę, trzecią w miesiącu, ofiary zbierane na tacę przeznaczone na spłatę należności za wykonane prace i sprzęt. Dziękuję za kwotę 10,5 tys. zebraną w ubiegłym miesiącu.

5. Proszę o przyniesienie kwiatów (Dalie, Cynie, Mieczyki, Hortensje, Nagietki, Słoneczniki, Zioła, Zieleń Ogrodowa, Jarzębinę i inne ) oraz ziół i zieleni do dekoracji kościoła na Matkę Bożą Zielną. Kwiaty można przynosić do południa we wtorek do kościoła lub na plebanię.

Księża Misjonarze Saletyni