XVI NIEDZIELA-22 VII

1. W dniach 22 – 29 lipca 2018 obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”.. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. Poświęcenie pojazdów w środę po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Zebrane w tym dniu środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów.

2. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30.

4. Informacja dotycząca organizowania pogrzebów.

W przypadku cmentarzy parafialnych decyzje związane z pogrzebem podejmuje proboszcz w porozumieniu z rodziną zmarłego. Niektóre zakłady pogrzebowe chcą przejąć inicjatywę i występować w imieniu rodziny w załatwianiu spraw związanych z pochówkiem. Na takie rozwiązania nie ma zgody z naszej strony. Decyzje związane z terminem oraz miejscem pochówku podejmuje proboszcz lub jego zastępca. Do tej pory nie było na lini porozumienia: proboszcz a rodzina zmarłego – żadnych problemów. Niech więc niektóre z firm pogrzebowych nie zmieniają zasad i nie wprowadzają zamętu.

5. W związku z licznymi przypadkami kradzieży Wójt Gminy Gorlice apeluje o szczególną ostrożność w sytuacjach, kiedy odwiedzają nasze domy osoby podające się za inkasenta, akwizytora czy doręczyciela.

Księża Misjonarze Saletyni