NIEDZIELA 17 VI

1. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Na czas wakacji zawieszamy KATECHEZY DLA DOROSŁYCH. Powrócimy do nich we wrześniu.

2a. Droga krzyżowa w piątek o godz.. 17.30.

3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona naszej Parafii. Msze św. w uroczystość odpustową według porządku niedzielnego. Zachęcamy do zyskania łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

W wigilię tej uroczystości, w najbliższą sobotę odprawimy wieczorną Mszę św. za zmarłych z Parafii o godz. 18.00 na cmentarzu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. Zapraszamy na 41 PIESZĄ PIELGRZYMKĘ RZESZÓW – JASNA GÓRA w Gorlickiej grupie bł. Karoliny, w dniach 4-13 sierpnia br. Zapisać można się w Bazylice Gorlickiej w dniu 24 czerwca o godz. 14.00 i przez miesiąc lipiec w kancelarii.

5. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na inwestycje parafialne.

6. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i w przeprowadzeniu VI SALETYŃSKIEGO SPOTKANIA DZIECI.

7. Zbiórka do puszek na rzecz ofiar pożaru w Dominikowicach w przyszłą niedzielę po Mszach św.

8. Ksiądz Prowincjał ze swoją Radą dokonał zmian personalnych w naszej Wspólnocie zakonnej. Z funkcji katechety został zwolniony ks. Bartosz Seruga MS i ks. Łukasz Stachura MS. Ks. Bartosz został mianowany dyrektorem CIMS-u i superiorem domu zakonnego na ul. Suchej w Krakowie a ks. Łukasz został mianowany katechetą w parafii saletyńskiej w Mrągowie. Pożegnanie księży katechetów na Mszy św. kończącej rok szkolny dla Szkoły w Kobylance. Na ich miejsce Prowincjał mianował ks. Piotra Korbeckiego MS i ks. Zbigniewa Cybulskiego MS.

9. . Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 22 czerwca Msza św. dla Zespołu Szkół w Kobylance, w Sanktuarium, o godz. 8.00. Msza św. dla Zespołu Szkół w Dominikowicach, w Dominikowicach-kaplicy o godz. 8.30. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców, aby wspólnie dziękować Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz prosić Go o bezpieczne i szczęśliwe wakacje.

9. W dniach od 9 do 13 lipca w Dębowcu odbędzie się kolejne XXXI Saletyńskie Spotkanie Młodych. Jest ono przeznaczone dla osób od 15 roku życia lub tych, którzy ukończyli 2. klasę gimnazjum. Koszt wyjazdu 190 zł. Więcej informacji znajduje się na plakacie, stronie internetowej spotkań. Zgody rodziców na wyjazd do odebrania w zakrystii. Zapisy u ks. Proboszcza do 24 czerwca.

10. Zapisy chętnych do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2019r. nastąpi w pierwszej połowie września 2018r.

11. Spotkanie chętnych do zostania ministrantem w czwartek o godz. 16.30. na plebanii.

Księża Misjonarze Saletyni

W JAKIM STROJU DO KOŚCIOŁA

„Twój wygląd zewnętrzny – mówi chińskie przysłowie – jest kartą tytułową twojego wnętrza”. On sygnalizuje zatem również Twój stosunek do miejsca, okoliczności, do innych osób oraz, w tym wypadku, również do Boga.
KOBIETY! Do kościoła ubierajcie się skromnie i niewyzywająco!
MĘŻCZYŹNI! Do kościoła ubierajcie się elegancko i z szacunkiem!