NAJŚW. TRÓJCY 27 V

1. Dziękuję za ofiary zbierane na tacę oraz na ręce Radnych, które przeznaczone będą na spłatę zaległości za wykonane już inwestycje. Ze względu na koszty związane z wypożyczeniem sprzętu nagłaśniającego na większe zewnętrzne uroczystości został na kredyt nabyty sprzęt, który po spłacie stanie się własnością Parafii i będzie służył w czasie uroczystości oraz spotkań organizowanych na placu sanktuaryjnym oraz na cmentarzu. Ofiary zbierane na Mszach św. w uroczystość Bożego Ciała będą na ten cel przeznaczone.

2. Spotkanie Rodziców wszystkich ministrantów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Katecheza dla dorosłych, której tematem będzie: „KOŚCIÓŁ JAKO LUD BOZY, CIAŁO CHRYSTUSA, SAKRAMENT, WSPÓLNOTA” odbędzie się w środę na plebani o 18.45.

4. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Okazja do spowiedzi w środę od godz. 17.00. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 12.30 i 18.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy Świętej o godz. 9.00. odprawionej na ołtarzu polowym. W razie deszczu godziny Mszy św. w Sanktuarium nie zmieniają. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy:
I. przy budynku OSP w Kobylance – strażaków z Kobylanki;
II. przy figurze św. Rodziny – chór ARKA
III. przy cukierni p. Wal – rodziców i dzieci ze scholi TURBO ANIOŁY;
IV. przy domu p. Przybyłowiczów – strażaków z Dominikowic.
Niech przygotowanie ołtarzy uczy nas współpracy i niech nas jednoczy ze sobą. Prosimy, aby nie wydawać na kwiaty dużych sum pieniędzy. Zwróćmy w tym czasie większą uwagę na przygotowanie przez spowiedź naszych serc oraz na pojednanie w rodzinach i w sąsiedztwie. Prosimy o udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Chłopców zapraszamy do dzwonienia. Strażaków z Kobylanki i z Dominikowic prosimy o czuwanie nad bezpieczeństwem na trasie procesji. Odpowiedzialni za poszczególne ołtarze proszeni są o odebranie z plebani – w poniedziałek 28 maja – banerów i masztów.

5. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego. Proszę panów z Rady Parafialnej oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej o wyznaczenie po czterech mężczyzn do noszenia baldachimu w czasie oktawy.

6. Dokładny program nabożeństw w pierwszym tygodniu miesiąca:
– okazja do spowiedzi w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą św.;
– Z racji Uroczystości w czwartek nie ma Godziny Świętej;
– Msza św. dla chorych w piątek o godz. 12.00.
– Ze względu na oktawę Bożego Ciała w piątek nie będzie nabożeństwa do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00;
– nabożeństwo pierwszych sobót w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00;
– odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00.

– Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.
– W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 18.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

7. Msza św. dla dzieci z dekanatu gorlickiego, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii św. w sobotę o godz. 11.00.

Msza św. z okazji 35 rocznicy powstania gorlickiego Koła Łowieckiego Magura w sobotę o godz. 15.00.

7. Nasz zespół dziecięcy TURBO ANIOŁY planuje jeszcze na tych wakacjach nagrać swoją pierwszą płytę. Wiąże się to z dużymi kosztami. Część kwoty jest już zebrana, jednak wciąż nie mamy pełnej kwoty potrzebnej do realizacji tego planu. Dlatego w niedzielę 3 czerwca rodzice wraz z dziećmi organizują “Akcję CIACHO”. Na każdej mszy świętej począwszy od godz. 6.30 będzie można usłyszeć na żywo nasz zespół w kościele w Kobylance. Natomiast przy kościele rodzice będą rozprowadzać paczki z domowymi ciastami. Dochód z ich sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na nagranie płyty. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zechcą wesprzeć nasze dzieci i pomóc w realizacji ich marzenia.

8. Zapisu dzieci z Parafii, z klas od I do VII Szkoły Podstawowej, chcących uczestniczyć w VI SALETYŃSKIM SPOTKANIU DZIECI mogą dokonywać do środy włącznie.

W związku ze Spotkaniem Dzieci bardzo proszę powoli myśleć o ciastach dla opiekunów. Prosimy również o przekazanie na rzecz Spotkania Dzieci:
– starych tkanin typu zasłony, pościel, prześcieradła, firany;
– kartonów, pudeł, folii, steczu;
– sznurków (np. od snopowiązałki);
– listewek w rozmiarach 250 cm i 150 cm;
– starej włóczki, muliny itp..
Proszę te rzeczy gromadzić a w sobotę 2 czerwca do godz. 8.00 proszę wystawić je przy drodze, skąd zostaną zabrane i przewiezione na plebanię.

9. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

10. Sołtysi zapraszają na zebranie wiejskie:
– w Dominikowicach 28 maja o godz. 18.00 w budynku OSP;
– W Kobylance 29 maja o godz. 18.00 w Sali WDK.

Misjonarze Saletyni z Kobylanki