ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018

1. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Mszę św. o 11-ej koncelebrować będą Neoprezbiterzy z naszego Zgromadzenia. O godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęły do serc Pana Jezusa. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych i przynoszą ze sobą książeczki pierwszopiatkowe, które złożą w darach ofiarnych. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci.

3. Katecheza dla dorosłych, której tematem będzie: „ETAPY BUDOWANIA KOŚCIOŁA PRZEZ CHRYSTUSA ” odbędzie się w środę na plebani o 18.45.

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

Wyjazd dzieci pierwszokomunijnych do Starego Sączą w ramach programu: AKADEMIA ŚWIĘTOŚCI w sobotę o godz. 7.30..

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. 

Mszę św. w tym dniu, w 25 rocznicę święceń kapłańskich o godz. 12.30 celebrował będzie ks. Czesław Hałgas MS. Jubilatowi życzymy pokoju serca i radości i otaczamy go modlitwą.

W najbliższą niedzielę ofiary zbierane na tacę oraz na ręce Radnych przeznaczone będą na spłatę zrealizowanych inwestycji.

7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.30.

8. 31 maja przeżywać będziemy BOŻE CIAŁO. O przygotowanie ołtarzy na procesję prosimy:
I. przy budynku OSP w Kobylance – strażaków z Kobylanki;
II. przy figurze św. Rodziny – chór ARKA
III. przy cukierni p. Wal – rodziców i dzieci ze scholi TURBO ANIOŁY;
IV. przy domu p. Przybyłowiczów – strażaków z Dominikowic.

9. Zapisu dzieci z Parafii, z klas od I do VII Szkoły Podstawowej, chcących uczestniczyć w VI SALETYŃSKIM SPOTKANIU DZIECI mogą dokonywać ich rodzice w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy przedstawić pisemną zgodę rodzica na udział dziecka w spotkaniu (wzór zgody do odebrania w zakrystii) oraz ujścić opłatę w wysokości 70zł.. Ministranci oraz dzieci ze scholi płacą 35 zł. Zapisy – do dnia 30 maja.

W związku ze Spotkaniem Dzieci bardzo proszę powoli myśleć o ciastach dla opiekunów.

Prosimy również o przekazanie na rzecz Spotkania Dzieci:

– starych tkanin typu zasłony, pościel, prześcieradła, firany;

– kartonów, pudeł, folii, steczu;

– sznurków (np. od snopowiązałki);

– listewek w rozmiarach 250 cm i 150 cm;

– starej włóczki, muliny itp..

10. Ukazał się nowy numer Krzyża Kobylańskiego. W całości został pomyślany jako modlitewnik zawierający najnowsze nabożeństwo do miłosierdzia Bożego jakim jest DROGA MIŁOSIERDZIA – zawierająca 21 stacji z rozważaniami poświęconymi miłosierdziu.

Misjonarze Saletyni