Niedziela 13 maja 2018

1. Dzisiaj o godz. 10.00 uroczystość I Komunii św.. Dziękuję rodzicom i katechetom za przygotowanie dzieci do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.. W Białym Tygodniu dzieci, które przyjmą dzisiaj po raz pierwszy Pana Jezusa do serca biorą udział w nabożeństwie majowym o godz. 17.30 i we Mszy św. o godz. 18.00. Msza św. rocznicę pierwszej Komunii św. w ostatni dzień odpustu, w poniedziałek 21 maja o godz. 18.00. Spowiedź w poniedziałek 21 maja od godz. 17.30.

2. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.30, wieczorem gromadzimy się przy kapliczkach.

3. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

4. W piątek po Mszy św. nowenna do Pana Jezusa Ukrzyżowanego.

5. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

6. Z racji odpustu ofiary zbierane na tacę oraz na ręce Radnych zwykle w III niedzielę miesiąca zbierane będą za dwa tygodnie, w IV niedzielę miesiąca.

7. Odpust Sanktuaryjny rozpoczniemy w piątek 18 maja drogą krzyżową pod Łysulą o godz. 19.00. W sobotę 19 maja Msza św. dla chorych o godz. 11.00. A w sobotni wieczór po Mszy św. droga światła na placu sanktuaryjnym o godz. 18.30. Msze św. w niedziele – w uroczystość Zesłania Ducha Świętego – o godz. 6.30, 8.30, Suma o godz. 11.00 pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika z Lublina i ostatnia Msza św. o godz. 18.00. W poniedziałek 21 maja Msza św. prymicyjna neoprezbiterów saletyńskich o godz. 11.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej oraz na plakacie.

8. Zapisu dzieci z Parafii, z klas od I do VII Szkoły Podstawowej, chcących uczestniczyć w VI SALETYŃSKIM SPOTKANIU DZIECI mogą dokonywać ich rodzice w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy przedstawić pisemną zgodę rodzica na udział dziecka w spotkaniu (wzór zgody do odebrania w zakrystii) oraz ujścić opłatę w wysokości 70zł.. Ministranci oraz dzieci ze scholi płacą 35 zł. Zapisy – do dnia 30 maja.

W związku ze Spotkaniem Dzieci bardzo proszę powoli myśleć o ciastach dla opiekunów.

9. Ukazał się nowy numer Krzyża Kobylańskiego. W całości został pomyślany jako modlitewnik zawierający najnowsze nabożeństwo do miłosierdzia Bożego jakim jest DROGA MIŁOSIERDZIA – zawierająca 21 stacji z rozważaniami poświęconymi miłosierdziu. Autorem rozważań jest diakon Marek Koziełło MS, który przez miesiąc odbywał u nas praktykę. Poza tym w parafialnym piśmie programy: odpustu i spotkania dzieci.

10. Centrum Pojednania w Dębowcu zaprasza na Różańcowe Dni Skupienia, które odbędą się w dniach 15-17 czerwca 2018. Bliższe informacje na tablicach ogłoszeń.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
• 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

Misjonarze Saletyni